Відтепер свідоцтво про народження можна отримати одразу в пологовому будинку

Медицина Черкаси Новини Черкаси

Черкащина підключилась до пілотного проекту з видачі свідоцтв про народження дитини в пологових будинках. Сьогодні перші п’ять свідоцтв про народження малюків отримали в Першому пологовому будинку Черкас по вул. Чехова.

VhodPologovuy

Цей пологовий будинок виявив бажання бути першим у пілотному проекті й змогло надати приміщення для співробітників управління юстиції.

Однією з найбільших побутових проблем людей, і, відповідно, найбільшої кількості скарг, за словами міністра юстиції України Павла Петренка,було отримання свідоцтва про народження.

e027c2180f2bcbe80c71c54f30318e12_L

Людина змушена бігати домовлятися, платити 300 грн хабара, тому ми пішли таким шляхом, адже перевчати співробітників немає сенсу. Ми перевели це в електронний формат. Документи можна також подати на сайті Мін’юсту. Це працює в 126 РАЦСах України, або в пологовому будинку, що можливо в десяти пологових будинках, де працюють фронт-офіси Мін’юсту. Мамочка народила, до неї одне прохання – визначитися з іменем і подати заяву.

До речі, зробити це зможе батько або хтось із родичів. Витрати – мінімальні. Послуга оплачується карткою – 85 копійок і комісія банку.

У батьків є вибір – або вони потім робитимуть це в чергах, або вони роблять це протягом трьох днів, які перебувають у пологовому, і отримують документ без черги. Сьогодні подаєте заявку і на наступний день вам видають свідоцтво про народження, – зазначив Павло Петренко.

Менше ніж на місяць видано тисячу свідоцтв про народження дитини. До кінця року фронт-офіси будуть відкриті в інших пологових будинках, аби покрити всі обласні центри. Наступного року дійдуть до райлікарень, у яких приймають пологи.

Так, за словами Павла Петренка, концепція Мін’юсту наступна: ті сервіси, які надавав Мін’юст – бізнес і нерухомість, «їх натягувало попереднє керівництво Мін’юсту з однією метою – збирати з усієї України хабарі».

– Ми від цих сервісів відмовляємося й передаємо їх місцевим органам влади й нотаріусам. Парламент ще не прийняв у цілому наші закони, але ми запускаємо їх. Усі послуги, які надав Мін’юст, ми хочемо перевести в електронний режим – реєстрація шлюбу, отримання свідоцтва про народження, залишиться в компетенції Мін’юсту але буде максимально спрощене. По-іншому побороти побутову корупцію неможливо. Перевчити десятки тисяч людей, аби вони жили по-іншому – це шлях у нікуди. Модель, яку ми вибрали, вважаємо найбільш правильною. Основним суб’єктом, який отримає цю послугу, є проста людина. Якщо їй комфортно – є реформа, якщо ні – жодної реформи немає, – пояснив Павло Петренко.

Такі послуги як зміна імені, прізвища, отримання свідоцтво про народження, реєстрацію шлюбу, свідоцтва про смерть можна отримати через он-лайн-сервіс, зайшовши на сайт Мін’юсту, де є перелік 126 РАЦСів по всій Україні. Обираєте РАЦС, де ви зареєстровані, обираєте в електронному кабінеті послугу, направляєте відскановані документи на електронну пошту, а оператор, опрацювавши їх, надсилає вам повідомлення про дату отримання документу. Вам не треба по декілька разів відвідувати РАЦС. Ця послуга має попит при оформленні шлюбу, адже для того, щоб домовитися про потрібний зал і час, необхідно було домовлятися зі співробітниками РАЦСу. Зараз в режимі он-лайн ви обираєте залу і календар, де є вільна дата й вільна година. Подаєте від скановані документи   – заяву від чоловіка-дружини. У день шлюбу підписуєте документ і отримуєте його на руки.

Послугою онлайн-подачі заяви на шлюб уже скористалися кілька тисяч українців.

За матеріалом видання ВечірніЧеркаси

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.