Відповідальності не уникнути

Новини Черкаси

«ЧК» неодноразово звертався до теми вибірковості покарання на прикладі ситуації з екс-мером Черкас Сергієм Одаричем, який порушивши Закон, в черговий раз намагався уникнути відповідальності.

404601

Мова йде про ситуацію, коли бувший міський голова Черкас Сергій Одарич, зловживаючи своїми службовими повноваженнями, не став підписувати рішення виконкому Черкаської міської ради від 05.12.2014 року, відмовившись тим самим виконати рішення суду щодо надання містобудівних умов БО «Інтербуд УСВА» на забудову біля 5 га земель полігону. Тоді у зв’язку із невиконанням постанови Соснівського районного суду м. Черкаси від 22 серпня 2014 року слідчим Соснівського РВ УМВС України в Черкаській області 29 грудня 2014 року було порушено кримінальну справу за ч. 1 ст. 382 КК України.

У ході слідства було проведено перекваліфікацію дій за ч. 3 ст. 382 КК України – умисне невиконання судового рішення, вчинене посадовою особою (екс-мером Одаричем), яка займає відповідальне становище. Відповідальність за цією статтею передбачає від 3 д 8 років позбавлення волі. Розслідування тривало більше року і раптом 29 грудня 2015 року виявилося, що справу закрито у зв’язку із відсутністю(!) складу кримінального правопорушення. Але сталося не як бажалося.

Цього разу зіскочити так просто з відповідальності за зловживання службовим становищем екс-мерові не вдасться. Нещодавно справу проти екс-мера Одарича за умисне невиконання судового рішення, вчинене посадовою особою (екс-мером Одаричем), яка займає відповідальне становище, поновлено. Слідство триває.

Сподіваємось, що цього разу правоохоронці не спрацюють вибірково і правосуддя буде справедливим та однаково невідворотним і для екс-мера Черкас Одарича. І це справедливо! За це стояв Майдан: вчинив злочин – відповідай перед законом, неважливо хто ти. Невідворотність покарання має діяти для всіх!

 “Черкаський кур’єр” від 03 лютого 2016 р.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.