Вечірню школу в Черкасах планують закрити

Новини Черкаси Освіта Черкаси

Нещодавно на офіційному сайті міської ради опубліковано проект рішення («Про припинення Черкаської вечірньої (змінної) школи ІІ-ІІІ ступенів Черкаської міської ради Черкаської області»)  про закриття однієї з міських шкіл. Таким чином в Черкасах може не стати вечірньої школи.  

У проекті зазначено на необхідності створення ліквідаційної комісії та встановлення строку для заявлення вимог кредиторів встановити протягом двох місяців з моменту внесення запису в Єдиний державний реєстр щодо внесення інформації про припинення цієї юридичної особи.

У пояснювальній записці до проекту рішення директор департаменту освіти і гуманітарної політики Ігор Волошин наводить такі обгрунтування доцільності цього рішення:

«Вечірня школа розташована у приміщенні колишнього дошкільного навчального закладу № 42 за адресою: Черкаси, вул. Вернигори,19. У вечірній школі у 2016/2017 навчальному році працює 9 класів та 1 заочна група, навчається 220 учнів:

  • безпосередньо в приміщенні закладу – 5 класів, навчається 134 учні (10-х класів – 1; 11-х класів – 2, 12-х класів – 2) та 1 заочна група (9-й клас);
  • на базі Державної установи «Черкаська виправна колонія №62» за адресою м.Черкаси, вул. Сурікова, 30 навчається 4 класи (9-12-і класи – по одному класу), 86 учнів.

Щорічно контингент учнів вечірньої школи зменшується:

  • 2014/2015 навчальний рік – 297 учнів (10 класів та одна заочна група);
  • 2015/2016 навчальний рік – 253 учні (9 класів та дві заочні групи);
  • 2016/2017 навчальний рік – 220 учнів (9 класів та одна заочна група).

На 2017/2018 навчальний рік відповідно до перспективної мережі планується відкрити 6 класів та 1 заочну групу, у яких буде навчатися 163 учні, з них на базі приміщення вечірньої школи – 2 класи та одна заочна група, 65 учнів. При цьому у приміщенні вечірньої школи налічується 11 класних кімнат, загальна площа яких 570 кв.м.

Низькою є наповнюваність класів у закладі. У 2016/2017 навчальному році середня наповнюваність класів вечірньої школи становить 23,4, тоді як середня наповнюваність класів загальноосвітніх навчальних закладів по місту – 28,3.

У зв’язку із розміщенням вечірньої школи в нетиповому приміщенні у закладі не обладнані кабінети фізики та хімії, що впливає на якість загальноосвітньої підготовки учнів.

У школі 71 неповнолітній учень, серед яких 9 категорійних дітей: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 3, дітей із малозабезпечених сімей – 5, переселенців – 1. У зв”язку з тим, що у школі відсутня їдальня, харчування категорійних дітей здійснюється на базі Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Черкаської міської ради Черкаської області, що створює певні незручності в питаннях організації навчально-виховного процесу. Інші учні не мають змоги користуватися послугами їдальні або буфету.

У вечірній школі відсутній медичний пункт, спортивна зала, спортивний майданчик.

Виходячи з вищевикладеного, з метою забезпечення прав громадян на здобуття якісної загальної середньої освіти департамент освіти та гуманітарної політики пропонує відкрити класи з вечірньою та групи із заочною формами навчання на базі Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Черкаської міської ради Черкаської області, статутом якої передбачено роботу таких класів/груп та де створені належні умови для навчання та виховання учнів.

Усі учні вечірньої школи матимуть можливість продовжувати здобувати загальну середню освіту на базі Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Черкаської міської ради Черкаської області.».

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.