Василя Симоненка пригадали на Черкащині

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Видатному поету Василю Симоненку цьогоріч виповнилося б 82 роки. Вчора в Обласній філармонії з нагоди Симоненківських роковин провели вечір пам’яті. Традиційно, у цей вечір відзначили лауреатів Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка.

Голова конкурсної комісії, професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Володимир Поліщук нагадав про те, що переможців конкурсу визначають вже в 22-ге. Ще в 90-их роках започаткували цю премію обласна адміністрація та обласна рада.

«Престиж премії зростає. Приємно, що кожного року збільшується кількість учасників. Так, цьогоріч на премію за кращу поезію претендували семеро осіб, за прозу – сімнадцятеро. У результаті, в номінації «За кращу першу поетичну збірку» перемогла полтавчанка Олена Задорожна, в номінації «За кращий художній твір» – Наталія Доляк з Вінниці»,– розповів В. Поліщук.

За словами поетеси Олени Задорожної, Василь Симоненко є неначе місточком, який з’єднує Черкащину й Полтавщину.

«Ваш край для мене – особливий, близький серцю, бо насправді я дуже люблю Холодний Яр, а ще маю тут багато друзів. Причиною ж появи збірки стала теперішня війна на Сході. У ній описані співпереживання бійців. До речі, в збірці в одній з поезій я згадую вашого земляка – Максима Преснякова, командира розвідроти 93-ї бригади. На жаль, ось вже 2 роки, як він загинув в АТО під Донецьким аеропортом. Отож, ця нагорода – це посвята і йому зокрема»,– наголосила О. Задорожна .

Окрім привітань, у цей вечір прозвучали вірші Симоненка, покладені на музику, фрагмент із вистави «Серед тиші і грому» у виконанні акторів Черкаського музично-драматичного театру ім.. Т. Шевченка.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.