В Черкасах обговорювали освіту для людей поважного віку

Новини Черкаси

Під час круглого столу «Посилення участі людей поважного віку в процесах прийняття рішень та розвитку громади» обговорювали результати дослідження способів комунікації між людьми поважного віку та органами місцевого самоврядування та презентували авторський продукт навчання для дорослих, який розробили партнери проекту – ГО «Центр освіти дорослих Полтавщини». Про це повідомляють в Благодійній організації “Від серця до серця”

Навчальний курс спрямований на розвиток громадянських компетенцій та сприяння соціальної активності людей поважного віку в Україні.

Ініціатива «Єднання поколінь на користь громад» впроваджується БО «Від серця до серця.» спільно з громадською організацією Центр Поділля-Соціум (Вінниця) за підтримки «Програми сприяння громадський активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Освіта впродовж життя – символ сучасності. В Україні під цим прапором працюють багато громадських організацій. На сьогодні для вирішення цього питання великий внесок роблять громадські організації Києва, Вінниці, Одеси, Луцька, Полтави, Запоріжжя, Дніпра, Ужгорода, Черкас. Тож практично всі області країни беруть участь в освіті людей поважного віку. Безперервна освіта – це вимога нашого часу.

У нас в Черкасах програму «Освіта впродовж життя – шлях до розвитку громади» освоює Народний університет обласної громадської організації «Академія наукових технологій». Програма включає цикли лекцій із багатьох дисциплін. Адже знання отримані в двадцятому столітті, звідки прийшли наші пенсіонери, відрізняються від тих, що зараз отримують в університетах і коледжах. Підходи сучасного бачення освіти дають можливість скоротити відстань між дідусями, бабусями та їх онуками.

У Народному університеті слухачі отримують знання з історії України, культурології, історії мистецтв, психології та конфліктології, здоров’ї людини, релігієзнавстві, пожежній безпеці, енергозбереженні, соціології, політології, іноземних мов, медійної грамотності, екології, акмеології та андрогогіки. Постійно працюють комп’ютерні курси. По закінченню учбового року (два семестри по три місяці), «вільні студенти» отримують свідоцтва.

Засновник Народного університету – Сергій Інокентійович Мордвінов, кандидат технічних наук, доцент, віддав вищій школі п’ятдесят років свого життя.

Народний університет розпочав свою просвітницьку діяльність у 2014 році. Викладають в неформальному навчальному закладі професори, доценти, викладачі, аспіранти, студенти ЧНУ ім. Б. Хмельницького, ЧДТУ та інших вищих навчальних закладів Черкас. За словами керівника, увесь проект реалізовується на волонтерській ініціативі: викладачі та студенти працюють безоплатно, так само безкоштовно надають приміщення бібліотеки міста.

У Черкаському Народному університеті найпопулярніший курс – комп’ютерна грамотність. Минулого семестру на цьому курсі навчалося сім груп – це близько 70 осіб. За 4 роки роботи університету комп’ютер освоїли більше 300 осіб. Попри поважний вік студентів (від 50 до 90 років), заняття ніхто не пропускає, а на деякі курси є навіть конкуренція.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.