В Черкасах обговорили проблеми у формуванні місцевих бюджетів на 2017 рік

Новини Черкаси

У четвер відбулося засідання Черкаського регіонального відділення Асоціації міст України. На засіданні обговорили проблемні питання формування бюджетів в умовах децентралізації. 

14639784_186662158453442_2869040609293757257_n

Зокрема учасники зустрічі розповіли про проблемні моменти з відшкодуванням пільгових перевезень з державного бюджету, зміни до Бюжетного та Податкового кодексів.

У проекті Державного бюджету на наступний рік передбачено чимало нововведень, які сьогодні широко обговорюються експертами та представниками місцевого самоврядування. Зокрема, держава планує надавати освітню субвенцію лише на педагогічних працівників (а це 75% працівників закладів освіти), інші повноваження – сплату комунальних послуг, ремонт, розподіл зарплат технічного персоналу передаються на місця. Так само місцевим бюджет доведеться оплачувати енергоносії в медичних закладах, шукати кошти на пільгові перевезення та погашення заборгованості з різниці в тарифах минулих років. І це далеко не повний список нововведень.

Зустріч прокоментував секретар ЧМР Олександр Радуцький:

 Наступний рік перед місцевими громадами вже готує чимало фінансових випробувань. Зокрема, у рамках децентралізації держава планує передати на місця зобов’язання щодо фінансування декількох соціальних напрямків. Але далеко не всі готові взяти цей тягар на себе. Обмінялися думками із цього приводу як із колегами з інших міст Черкащини, так і народними депутатами України.

Є сподівання, що Владислав Голуб, Олег Петренко, Cергій Рудик зареєструють законопроект щодо запровадження трирічного мораторію на введення будь-яких змін до Податкового та Бюджетних кодексів. Це дасть змогу елементарно підготуватися до тих викликів, які ставить вже зараз перед громадами держава.

14720427_961054050666621_4990376861789840231_n

Вважаю, що зустріч була доволі продуктивною – разом із колегою Владислав Голуб змогли почути думку представників місцевої влади всієї Черкащини. Загалом є позитивним те, що цього року ми обговорюємо бюджет до того, як його ухвалюють, а не вже постфактум… Час покаже, чи вдасться вплинути на бюджетний процес. – коментує підсумки засідання народний депутат Олег Петренко

Також нардеп повідомив, що на останньому засіданні бюджетний комітет ВРУ  підтримав правки обранців Черкащини Сергія Рудика та Олега Петренка до законопроекту 5131, що стосуються змін до Бюджетного кодексу. Перша регламентувала, щоб у бюджеті нарешті з’явилося окремим видатком фінансування заходів із національно-патріотичного виховання (лобістом цього питання виступив я як голова профільного підкомітету). Решта десять – вимоги Асоціації міст України. Правки допомагають усунути низку болючих для місцевого самоврядування питань (відшкодування пільгового перевезення пасажирів, фінансування освітніх закладів, видатки на санаторії тощо).

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.