В багатомільйоних махінаціях фігурує прізвище черкаського депутата

Новини Черкаси Новини Черкаської області

Премєр-міністр України Володимир Гройсман розкрив мільйонні махінації на стратегічному держпідприємстві. Встановлено, що колишній в.о. керівника цього підприємства, депутат Черкаської облради Віктор Полозов досі є громадянином Росії.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман розпорядився розібратися з ситуацією навколо стратегічного державного підприємства «УкрХімТрансАміак» у зв’язку з виявленням масштабних махінацій, організованих вищим керівництвом одного з найбільших світових транспортувальників аміаку, – пише всеукраїнське видання «Обозреватель».

Так, голова Кабміну звернувся до віце-прем’єра Степана Кубіва і міністра юстиції Павла Петренка з проханням перевірити інформацію, отриману від одного з нардепів.

Як доказ махінацій у документі наводяться результати тендеру на постачання комплектуючих до обладнання, оприлюднеого підприємством, на 140 млн грн, який виграла фірма «Компанія Актив Альянс» зі статутним капіталом 500 грн.

Також встановлено, що колишній в.о. керівника підприємства Віктор Полозов досі є громадянином Росії. Мало того, ігноруючи розпорядження прем’єр-міністра, Полозов досі неформально здійснює керівництво підприємством.

Також у зверненні до Гройсмана сказано, що новопризначений в.о. керівника ДП «УкрХімТрансАміак» Усенко не є самостійною фігурою і виконує тільки доручення Полозова, зазначає «Обозреватель».

Нагадаємо, українські ЗМІ неодноразово піднімали тему російського громадянства Полозова, акцентуючи увагу на тому, що людина з громадянством країни-агресора, основний бізнес якої знаходиться у Росії, не може керувати стратегічним українським державним  підприємством.

Докази російського громадянства наводив у своїх зверненнях до Уряду і Верховної ради народний депутат С.П. Мельничук: «Полозов В.А. має паспорт громадянина Росії серії 7007 № 983622, місце прописки: Смоленська обл., м. Починок, вул. Чкалова, 6, який він отримав взамін попереднього також російського паспорту серії 7003 № 380982. Використовуючи російський паспорт, Полозов часто відвідує Москву та інші міста РФ».

Сайт неурядової міжнародної організації по боротьбі з корупцією FirstTruth&Transparency Committee писав: «Адже зовсім не складно переконатися, що Полозов В.А. це не просто громадянин з російським паспортом, це людина, що на 100% залежить від влади Росії, маючи на її території підприємства, що виконують держзамовлення, і входить до безпосереднього оточення Путіна. І підтверджень цьому навіть шукати довго не треба, прямо на сайті компаній, підконтрольних Полозову, є інформація і навіть фотографії, на яких зображено як підлеглі і партнери Полозова спільно з Путіним В. запускають нову аміачну установку. (Мова йде про запуск установки на одному з підприємств «Алвиго» – компанії Полозова в Москві, – ред.).

Ми можемо тільки здогадуватися, в яких стосунках Полозов В.А. і його російські ляльководи з Путіним, якщо той особисто був присутній на запуску чергової аміачної установки».

Як відомо, наприкінці минулого року Служба безпеки України офіційно повідомила: «Співробітники СБУ викрили факти розкрадання колишнім керівництвом державного підприємства «УкрХімТрансАміак» майже 235 мільйонів гривень. … Під час обшуків у Києві в офісах ДП «УкрХімТрансАміак» та місцях проживання фігурантів справи оперативники спецслужби вилучили документацію, яка доводить причетність чиновників до розкрадання державних коштів, та велику суму грошей в іноземній валюті». «Обшуки пройшли за домашніми адресами у керівника підприємства Віктора Полозова і його головного бухгалтера», уточнили українські інтернет-ЗМІ, зокрема Цензор.Нет, ОРД, Кievonline та інші.

Сьогодні ДП «УкрХімТрансАміак», яким нібито неформально керує В. Полозов, блокує транзит аміаку. «Тольяттіазот» подав на «Укрхімтрансаміак» позов на $ 11,5 мільйона.

Розслідування відкритого СБУ кримінального провадження триває.

Черкаський кур’єр №6 від 8 лютого 2017 року

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.