Урочистою ходою та акцією «Кобзареві – світове визнання» відзначили у Каневі річницю перепоховання Тараса Шевченка

Новини Черкаської області

Сьогодні 22 травня вся Черкащина долучилась до відзначення 156-річниці перепоховання великого генія українського народу Тараса Шевченка.

Традиційно вшанувати Кобзаря приїхало понад тисячі осіб з різних кутків Черкаської області від школяра, студента, посадовця і до похилого громадянина. Цьогоріч надважлива для українців подія відзначилась не лише урочистим сходженням на Чернечу гору у Каневі і покладанням квітів, а й влаштуванням акції «Кобзареві – світове визнання». В рамках якої свідомі черкащани поставили підписи, аби будинок-музей Кобзаря та музей Т. Шевченка стали пам’ятками ЮНЕСКО.

Так, піднявшись на священну гору усі небайдужі на чолі зі священнослужителями помолилися та поклали квіти на могилу українського пророка.

«Саме 22 травня Тарас Шевченко «повернувся» із Санкт- Петербургу до України. Це подія, яка стала визначною вже багато років. Дух Шевченка є найважливішим від усього того, що мала і має Україна. Десятки поколінь українців, українських патріотів беруть наснагу і дух у цьому місці біля цієї могили нашого генія і пророка. І саме тому жодному українцю по всьому світові ніколи більше не буде скільки пам’ятників, як це має наш Великий Кобзар. І зараз, коли російський окупант знову намагається топтати нашу землю, наші хлопці мають на передовій оберіг – вірші Тараса. Цілі кобзарі, бібліотеки вже видані для польового вжитку, закамуфльовані сторінки захисним кольором, щоб можна було швидко ним скористатись», – зауважив під час урочистої промови віце-прем’єр міністр України з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко.

Крім того черкащани переконані, кожен свідомий українець має неодноразово відвідати це священне місце.

«Щороку ми підіймаємося на цю славетну землю, щоб вклонитися Тарасові і згадати силу його слова, слова пророка. Сьогодні ми переконуємося, що Україна вже ніколи більше не стане частиною тієї імперії, яка намагається нас знищити і поставити на коліна. Вже три роки, як Україна народжується, але народжується, як ми бачимо, у муках. Проте це Україна справедливості та честі, Україна демократична. Але у нас є і інша Україна, яка крокує через роки корупції, через свавілля. Ми зараз є свідками боротьби світоглядів і, на жаль, війна цієї України відгукується в кожному серці в кожному українському селі», – зауважив під час урочистостей народний депутат України Владислав Голуб.

Потому були передані звернення та підписи мешканців Черкаської області прем’р-міністру України В’ячеславу Кириленку з пропозицією до Президента України, Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України, Генерального директора ЮНЕСКО надати меморіальним місцям Тараса Шевченка у Каневі статус об’єктів світової культурної спадщини ЮНЕСКО.

Додамо, з 1989 року Шевченківські місця перебувають у статусі кандидатів світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Тож громада вирішила сьогодні завершити це надважливе для України завдання.

Інна Молчанова

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.