загрузка...

Унікальні фото України 1904 року

Новини Черкаси

В це важко повірити але це так – це наша рідна Україна у 1904 році ! Унікальна технологія  дозволила  фотографу Прокудину-Горскому показати те, чого не видно на Ч/Б фото – душу країни.

У той час це був єдиний спосіб зробити кольорову фотографію. Досить було мати фотоапарат і три кольорових фільтри: синій, червоний і зелений. Принцип формування кольорів з трьох складових використовується і сьогодні: всі чули про колірній моделі RGB (red, green, blue), яка реалізована на сучасних комп’ютерних моніторах. Це так звана адитивна модель. Накладаючись, кольори «підсумовуються», доповнюють один одного.
Для створення кожної кольорової фотографії потрібно було зробити три чорно-білих знімки. Один знімок через червоний фільтр, інший через зелений і третій – через синій. Тому негативи тих років називаються потрійними. Кожне фото – це три негативу.
На жаль, до наших днів дійшло в цілості лише небагато таких «потрійних» знімків. Більша ж їх частина була втрачена, або залишилися негативи в якомусь одному кольорі.

Перегляд кольорових знімків у часи Прокудіна-Горського
Винахідник придумав оригінальний метод перегляду подібних фотографій: він одночасно заряджав три проектора, в кожному з яких містилося по скляній пластині з фотографією в одному з кольорів. Всі зображення фокусувалися на екрані, і виходила кольорова картинка.

Після початку революції 1917 року Прокудін-Горський прийняв рішення емігрувати до Франції, вивезли з країни 20 ящиків зі скляними негативами.

Через кілька років після смерті фотографа його син продав всі збережені пластини зі знімками Бібліотеці Конгресу США.

Нижче приведено саме ці фото, які зображують Україну:

С. М. Прокудин-Горский. Курская губерния, близ Путивля.

0165b 0080b 0247bПолотно на тину не сушать, а ВИБІЛЮЮТЬ на сонці…його багато разів поливали водою і висушували

0166_816o

 

Розповісти друзям
 • 78
  Поширили:

80 коментарів до “Унікальні фото України 1904 року

 1. 112

  4

  Як прекрасно, що ці світлини збереглися в США адже в СССР їх би просто знишили комісари та коммуняки

  1. 13

   41

   Василь Іванович ,а з кого пішли ті комісари і не вже ти не бачиш

   хто в раді – знову ті самі комісари.Ось в ведуть стан війни і зявляться (гулаги) для тих хто не СКАЧЕ.

   1. 61

    6

    Гулаги завжди з’являються для тих, хто “скаче”, хто б не був при владі, так що ті, хто мислять шлунком, та матір рідну продадуть за шмат ковбаси, можуть залишатися спокійними. Їх комісари хіба в помічники покличуть, за традицією.

   2. 5

    0

    Сашку, не вали з хворої москальської голови на здорову. Краще, навчись скакати нарешті.

  2. 50

   0

   Дякую, тій людині що створила цей сайт, та надала можливість переглянути ці неймовірні світлини.

 2. 10

  21

  Чудові картинки, а по останній (нижній) видно куди веде наше керівництво і обранці, так будемо жити ми, а вони (обранці) будуть там де і картини.

  1. 50

   4

   Ти дурень? Іди до біса. По нижньому фото видно, що українські селяни носили білі сорочки і гарно виглядали.

   1. 3

    2

    У ті часи українці мали білу сорочку. Одну, принаймі. Зараз я також маю одну білу сорочку, але хотілося б мати їх кілька різного гатунку А в мене є освіта, є робота в державній установі. Так, я можу “пахати”, щоб багатше жити, але наші можновладці не “пашуть”. І на тих світлинах немає радості на обличчях — там сум, на жаль. Смуток і бідність.

 3. 20

  0

  Людина на останній світлині живе далеко не так погано, як ви вважаєте, пане Александр, — за її спиною будівля, покрита бляхою.
  А це у ті часи могли собі дозволити лише доволі багаті селяни.

  1. 2

   0

   Александр далеко не пан, а таварищь, який ще намагається перекладати із московитого діалекту на українську мову.
   А , взагалі, нехай дивиться москаляку, як жили українці на ту пору і мали гарну охайну оселю і городи оброблені, на відміну від москалів, у яких на дєрєвню 1 похилений перелаз, і п’яниці на некошаному ніколи подвір’ї!

  2. 0

   0

   А до того ж – будівлі під бляхою мали ФУНДАМЕНТ, чого ніколи не мали глинобитні хатки під стріхою. Останні вростали в землю миттєво – буквально в перші ж роки після смерті господаря. Сінешні двері неможливо було відчинити, щоб потрапити в середину…

 4. 45

  1

  дякую за чудові світлини, навіть не дуже віриться, що давнина, хатки такі гарні й чистенькі, природа така гарна, городи вироблені, любо дивитися. Видно, наскільки ми відрізняємося від москалів, які вони чужі нам за світоглядом

  1. 12

   0

   москалі – солдати російської імперії і інші кремлівські прислужники. Не обов’язково однієї нації.
   Так, колись в імперіі всіх солдатів називали москалями. І Тараса Шевченка забирали в москалі.

   Що ж до наших північних сусідів, то вони кацапи. або якщо називати їх їхньою давнішньою назвою — московити, бо ж Московія…

   1. 2

    0

    “москалі” – це теж про них. “Заберуть у москалі” означає, що заберуть до москальського війська – війська москалів. А оте тлумачення про солдатів царської армії – то радянські викрутаси, які придумані, щоб Шевченка-революціонера хвалити, а Шевченка-націоналіста (вживаю це слово в позитивному сенсі) притрусити цукровою пудрою рожевого кольору.

   2. 0

    0

    “москалі” – це теж про них. “Заберуть у москалі” означає, що заберуть до москальського війська – війська москалів. А оте тлумачення про солдатів царської армії – то радянські викрутаси, які придумані, щоб Шевченка-революціонера хвалити, а Шевченка-націоналіста (вживаю це слово в позитивному сенсі) притрусити цукровою пудрою рожевого кольору.

  2. 7

   1

   А ти подивись документальний фільм Парфьонова ” Цвет нации” , про Прокудіна-Горського (доречі “москаля”) який їздив по всій імперії і документував побут різних народів. 100 років тому скрізь було прибрано, охайно і гарно. Це треба дякувати СРСР за те шо ми тепер бачимо. Там наприкінці фільму так і зазначається, шо нема вже тої країни шо на знімках( то більш стосовно Росії)

  3. 1

   3

   І що з того, що ми “відрізняємося від москалів? Як жили більше 200 років під ними, так і далі живемо. І хто сильніший? Чим тішитися — отими вбогими хатинками?

   1. 2

    1

    Ще додам, що мені це все болить. Не розумію ніяк тої рабської психології! Це все — від недоосвіченості.

   2. 1

    0

    Хати не убогі, а рівненькі і біленькі, на відміну від російських зрубів, колодою підпертих від завалу і в кропиві вище даху- так часто виглядає сьогоднішнє російське село

 5. 8

  0

  Хорошие фотки. Жаль что в комменты прибежал тролль Александр и пытался испортить всем настроение…
  Теперь буду знать, как сделать цветное из чб.
  P.S. Ще такі є?

 6. 14

  0

  Дуже гарні світлини і пейзажі! І скраво свідчать про добробут того часу і про те, як українці вміли господарювати і дбайливо ставитися до навколишньої природи. Подивіться, люди, як всюди охайно!!!

 7. 19

  0

  Нереально! Світлі, чудові краєвиди, охайні хати, чисті доріжки, щось таке дитяче і добре викликають ці свідчення давнини. Хай душа людини, яка це зберегла для нас, покоїться в світлих оселях Божих!

 8. 6

  0

  Дуже дякую! Черкащина – то батьківщина моєї мами. Наче знов побувала в тіх місцях – так тужить душа за ними. Відправила в закладки, щоб частіше бачити цю красу. Ще раз дякую!

  1. 2

   0

   Шукай у вікіпедії сторінку Проскудіна-Горського та шукай сайт, що йому присвячений, Також є здається якась американська публічна електронна бібліотека – там ці фотки у гігапіксельній якості!!!! Вони просто приголомшливі!

  2. 0

   0

   А село Квітки, що за 10 км від Корсуня, батьківщина моїх пращурів… Вже сам реллєф заворожує – прямий портал у позачасся…

 9. 0

  0

  Поставте галочку у віконце яке вспливає “більше не нагадувати…” а після цього все копіюється…

 10. 3

  0

  про цього фотографа-новатора у Леоніда Парфьонова є прекрасний документальний фільм (рос.) “Цвет нации” – про перші фото в кольорі ще до революції – всім рекомендую подивитись, дуже світлий фільм.

  1. 0

   0

   Фільм гарний, а от щодо Парфьонова… З гнильцею чувак. Хоча й талановитий…

 11. 5

  0

  Краса неймовірна. Я зберігаю Бабусин корсет (Юпка) , точнісінько такий і невеликий відрізок домотканного тонкого полотна.

  1. 7

   0

   Бо перевиробництва ще не було, люді були небагаті, грошей на усілякий непотріб не витрачали, щоб потім кидати його просто неба.

   1. 0

    0

    Сміття ніде не було до появи масового поліетиленового виробництва. В середині 80-х служив у окупаційній совєтьській орді в ЦГВ (тодішня Чехословаччина). Від совєтьскої частини шлях лежав до найближчого містечка через ліс. Увсесь був усіяний пласиковим сміттям… А у нас в той час по селах поліетиленові пакети прали і розвішували сушитись на прищепках…

 12. 0

  9

  а шо я говорил? Село! И никаких там – столетия истории высококультурной, образованной, развитой нации. Просто сёла. Как и написано в исторических трактатах.

  1. 6

   0

   Киев основан в конце 5-го – начале 6-го столетия, Чернигов основан в конце 7 столетия, Володимир основан в 8-9 столетии, Переяслав – в 8-9 столетии, Галич – 9-10 столетие, Новгород-Сиверский – 10-11 столетие.
   К примеру, Москва основана Киевским князем Юрием Долгоруким в 1156 году (12 столетие).

   1. 5

    0

    Неправда, Юрій Довгорукий Москву не засновував, то придумали москалі, він лише прийшов і підкорив місцеве мерянське плем’я. Москва з’явилися близько 1270 року (кінець 13 століття).

  2. 11

   0

   краще бути селом, ніж дєрьовнєй. В українських селах хати вибелені, а в російських – суцільне царство тарганів

   1. 5

    0

    Вибачте, заперечу. Таргани полюбляють стабільну температуру, і незавжди виживають, а от КЛОПИ то дійсно російське та майже скрізь присутнє у місцях проживання. Навіть за полярним колом.

 13. 2

  0

  Чисто, гарно, чепурно. Особливого багатства не видно, але як чисто та охайно!

   1. 4

    0

    Так, пластику дійсно не було, але і бурянів не спостерігається, а вони були завжди.

 14. 1

  0

  Дуже сподобалися. Дозвольте розмістити у себе на сайті. Створю рубрику “Історія”. http://tehnews.in.ua Сайт бездохідний, тому зиску я з цього не маю взагалі. Це для душі та людей.

   1. 2

    0

    Харьковская обл. Барвенковский р-н. с. Большая Камышеваха Бабка Хильчучка.

 15. 7

  1

  Яка краса,я у захопленні. якби тіьки не ці москалі, що лізуть скрізь. У цьому році відпочивав у Єгипті,туди москалів не пускають вже більше року.
  Боже яка тиша ,як добре без них.

 16. 1

  0

  Свою Україну любіть,

  Любіть її… Бо время люте,

  В останню тяжкую минуту

  За неї Господа моліть.

 17. 0

  0

  Нагадує мені мамине село на Черкащині(лівий берег). Чудові місця, описані Нечуй-Левицьким.

 18. 2

  1

  Вместо того, что бы просто наслаждаться своими просторами, опять обсырают кацапов…люди, вы больны…остановитесь….патриот – любит свою страну, а националист – ненавидит другую!!!

 19. 1

  1

  Кугут – это врожденное, это темень мозговая, это печать до конца дней

 20. 3

  1

  Красивые фото. Любопытно, что некоторые при виде украинках хат начинают ждать комиссаров. Сами не знаем как жить, куда идти- вам комиссары потрибни. Чтоб сапогами под зад поддавать- придавать скорости. Иначе не выйдут- кизяки перед своей хатой не поубивают.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.