Учасники АТО можуть самостійно обирати заклади для санаторного лікування

Новини Черкаської області

У департаменті соціального захисту Черкаської ОДА поінформували про зміни у системі закупівлі санаторно-курортних послуг для учасників АТО. Відповідні роз’яснення надав заступник директора департаменту Олег Шимчук, який розповів про особливості оздоровчої кампанії на Черкащині у 2017 році. Станом на 01.09.2017 бюджет може забезпечити потреби лише 48% учасників АТО.  

Зараз з державного бюджету виділено кошти для санаторно-курортного оздоровлення лише 48% учасників АТО, які цього потребують. На 2017 рік потреба складає 837 осіб, в тому числі 30 інвалідів війни. Але в обласному бюджеті передбачено 600 тис. грн для санаторно-курортного лікування учасників АТО у місцевому санаторії на умовах співфінансування з місцевими бюджетами.

– Тобто, учасник АТО може самостійно обирати, де оздоровлюватись, важливо лише, щоб цей заклад відповідав критеріям, розробленим Міністерством соціальної політики, – наголосив Олег Іванович.

Що стосується граничної вартості путівки, то вона визначена в таких розмірах:

– для інвалідів війни з числа учасників АТО – 5 250 грн (без ПДВ)

– для учасників бойових дій з числа учасників АТО – 6 300 грн (з ПДВ).

Довідково. Станом на 1 серпня у Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває на обліку 8 298 учасників антитерористичної операції, яким встановлено статус учасника бойових дій та 341 особа, яка має статус інваліда війни. Статус члена сім’ї загиблого встановлено 269 особам за 124-ма загиблими військовослужбовцями під час проведення антитерористичної операції. Цим категоріям осіб надаються пільги гарантовані державою.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.