У Золотоноші запрацювали реконструйовані очисні споруди

Новини Черкаської області

Днями голова Золотоніської РДА Олександр Лісовий  із представниками громади села Хвильово-Сорочин оглянули реконструйовані очисні споруди.

Як і обіцяв раніше Олександр Лісовий, перша лінія третьої черги очисних споруд вже кілька53 тижнів працює у тестовому режимі. Стоки з міста йдуть уже значною мірою очищеними. До кінця року роботи на очисних планують повністю завершити.

Останні два десятиліття очисні практично не працювали, і ситуація щороку погіршувалася, поки не перетворилася на справжню екологічну трагедію. В 2009 році від міських стоків у річках Золотоношка і Суха Згарстала масово гинути риба, а якість води в криницях перестала відповідати санітарним нормам. Особливо від цього потерпають жителі сіл Хвильово-Сорочин, Деньги і Чапаєвка, а також частии на дачних кооперативів.

Попередня зустріч на очисних спорудах була 27 серпня. Відтоді в резервуари відстійників було заселено бактерії, які сприяють очищенню стоків. Вони стали розмножуватися, і процес іде так, як і планували.

Коли Олександр Лісовий очолив район, реконструкція очисних стала найголовнішим пріоритетом в його роботі. Не можна було допустити поширення екологічної катастрофи, яка  майже два десятиріччя  поглиблювалася. До вирішення проблеми долучилися наа родний депутат України Владислав Голуб, Черкаська облдержадміністрація, КП «Агентство розвитку Черкащини».

Результат  злагодженої співпраці не забарився. Тепер на черзі найскладніша задача – за сприяння Владислава Голуба розпочнуться роботи з очистки річок Суха Згар і Золотоношка. Це дозволить врештіірешт розв’язати екологічну проблему, яка існує з 1994 року.

Джерело: газета “Чекркаський кур’єр” №16 (87), 16 вересня 2015 р.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.