У Золотоноші відкриють пам’ятний знак «Чорним запорожцям»

Новини Черкаської області

В рамках низки заходів, присвячених вшануванню Української революції 1917-1921 років у боротьбі за державність, за свободу та краще майбутнє у Золотоноші в лютому місяці відкриють пам’ятний знак «Чорним запорожцям». Заходи з нагоди відкриття пам’ятного знаку заплановані на 15 лютого. Таку пропозицію директора управління культури та взаємозв’язків з громадськістю Олега Островського підтримав на координаційній нараді голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

За словами Юрія Ткаченка, 2017 рік проголошений роком вшанування Української революції. «Є відповідний Указ Президента України, де Черкаська область матиме пріоритетне значення»,– повідомив Ю. Ткаченко.

Зазначимо, цей пам’ятник буде встановлено на місці бою, у якому українці здобули перемогу над московськими більшовиками. Саме бій 15 лютого 1920 року під мурами старовинного Свято-Успенського собору та на кризі річки Золотоношки став крайньою точкою Першого зимового походу. Наступного дня війська Армії УНР отримали наказ покинути Лівобережжя і відвернути на захід – місію переможного походу було виконано.

Додамо, що в рамках вшанування 100-річчя Української революції по області розроблена цільова програма, в якій передбачено ряд заходів по Черкаській області.

«Програма проходитиме обговорення та затвердження. Також буде вирішено по районах області, де потрібно встановити пам’ятні таблички чи знаки. По кожному району проводитимуться інформаційні, просвітницькі та культурно-мистецькі заходи»,– розповів під час наради Олег Островський.

Ряд заходів запланований також спільно з управлінням освіти й науки Черкаської облдержадміністрації.

Інна Молчанова

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.