У Смілі лікарі не отримують зарплатню вже 11 місяців

Новини Черкаської області

Лікарі міста Сміла вже 11 місяців не отримують зарплатню. Про це під час пленарного засідання повідомила народний депутат України Сисоєнко І.В. звертаючись до уряду та колег. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що вини Уряду в цьому немає.

Під час свого виступу народний депутат України повідомила, що відповідальність на заборгованості перед працівниками Смілянською лікарні лежить на Уряді України:

“Шановні колеги, шановний уряд, я черговий раз звертаю увагу на негайне вирішення державою тієї проблеми, яка є у місті Сміла, а саме у медичній лікарні. 11 місяців лікарі чекають заробітну плату. І я вважаю, що це неприпустимо стільки часу знущатись над людьми святої професії, адже саме від медиків, від лікарів залежить фізичне існування громадян нашої держави. То ж я вимагаю, щоб держава негайно виконала свій обов’язок, щоб заробітна плата була погашена перед медичними працівниками міста Сміла медичного закладу медико-санітарної частини №14. А також я звертаю увагу уряду, що той закон який є медичної реформи, жодного відношення не має до цієї ситуації по заборгованості перед медичними працівниками. Це є виключно відповідальністю уряду в тому, що в державному бюджеті України мають бути закладені фізично кошти на оплату праці медичних працівників. Якщо в цьому залі будуть прийматись самі найкращі закони, але  вони не будуть реалізовуватись і не буде просто елементарного фінансування на систему охорони здоров’я, то відповідно не буде можливості виконувати ті закони, які приймаються в залі. Тому я вимагаю, щоб уряд погасив заборгованість перед медичним закладом в місті Смілі, і також негайно вирішив питання по заборгованості заробітних плат медичних працівників по всій Україні. Дякую за увагу. “, – звернулася Сисоєнко І.В.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман спростував інформацію щодо заборгованості Урядом України перед лікарями Смілянської лікарні та повідомив, що це питання відповідальності місцевих органів влади.

“Я хотів би декілька речей сказати з цього приводу, щоб у нас не було недостовірної інформації. Жодної копійки уряд лікарям цієї лікарні не боргує.

Питання в чому. В рамках діючого законодавства, яке було прийнято декілька років тому, було прийнято, що ці спеціалізовані поліклініки передаються на місцеві бюджети. Але виявилося, що місто Сміла прийняло зовсім інше рішення: не брати їх до себе до… власного бюджету. І таким чином вони втратили статус державного закладу, а в місцевий заклад їх не прийняли. Це питання відповідальності місцевих органів влади.

А зараз, оскільки вони 11 місяців палець об палець не вдарили про те, щоб забрати цю лікарню і надавати людям нормальні медичні послуги, і лікарям платити заробітну плату, на яку уряд дає кошти, субвенції, то в даному випадку я вимушений втрутитись і підтримати, і допомогти, підтримати людей і допомогти людям. Дати  відсіч отій бездіяльності, яка є на місцевому рівні.

І тому дякую за ваші звернення. Ми зараз працюємо над тим, щоби цей заклад повернути в державну власність, заплатити кошти людям, які не ми боргуємо, я ще раз наголошую на цьому. І далі ми поставимо питання про передачу в Смілу, так як є діючий закон.”, – відповів колезі Прем’єр-міністр.

Також Володимир Гройсман повідомив про намір звернутися в Генеральну прокуратуру, щоб було проведено розслідування.

“Я звернусь в Генеральну прокуратуру України, щоби вони провели розслідування, хто довів до створення заборгованості по зарплаті перед цими лікарями, людьми. Люди ні  в чому не винні. І я хотів би,  щоби місцева влада, хто до цього причетний, кожна посадова особа, несла всю відповідальність, в  тому числі і кримінальну. Тому що не платити людям заробітну плату – це злочин, і за цей злочин мають бути всі покарані.”, – повідомив Володимир Гройсман.

Розповісти друзям
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.