У місті Черкаси хворих на кір не зареєстровано. По області кількість сягнула 22

Новини Черкаси

Як інформують у прес-службі ДУ “Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України” в місті Черкаси хворих на кір не зареєстровано. В той же час станом на 19 лютого 2018 року зареєстровано 22 випадки хворих на кір в Черкаській області, з них 17 осіб не були щеплені проти даної інфекції.

За районами області найбільша кількість хворих на Золотоніщині – 15 осіб. По 2 випадки у  Лисянському та Звенигородському районах, та по 1 у Городищенському, Маньківському та Тальнівському.

Переважають серед хворих діти до 17 років – 12 осіб.

Згідно національного календаря профілактичних щеплень щеплення від кору проводять:

  • діткам у віці 1 року, та повторне щеплення – в 6 років.

Вакцинацію проти кору необхідно проводити тим, хто не був раніше щеплений проти даного вірусу, та не хворів ним, підліткам в 15-17 років.

Профілактика кору

Як переконують медики, найбільш дієвим захистом від кору є вакцинація. Її колять дитині у 12 місяців та 6 років.

Симптому захворювання

Найчастіше кором хворіють діти та підлітки, однак, якщо щеплення не було, то заразитись може і дорослий.

Перші тривожні ознаки небезпечного вірусу – людина стає млявою, у неї порушується сон, знижується апетит. Пізніше з’являється нежить та кашель, а також підвищується температура.

Однак, вже через кілька днів температура знижується, а от кашель та нежить не проходять, а навпаки посилюються. В цей період в людини стають чутливими очі, важко дивитись на світло, інколи доходить до запалення ока (кон’юнктивіт). Часто ці симптоми можна сплутати зі звичайною застудою чи грипом. При цьому на внутрішній стороні щік, а іноді й губ, вже з’являються дрібненькі цятки. Це вже одна із основних ознак, що в хворого таки кір.

Вже на 4-5 день після перших симптомів температура знову підвищується до 39-40 градусів, а на шкірі з’являється дуже помітний висип червоних цяток. У цей момент посилюється нежить, набрякають повіки та все обличчя.

До симптомів може додатись ще й пронос. Також може посилитись головний біль, інколи хворі навіть непритомніють.

Якщо хвороба проходить без ускладнень, то вже до тижня часу хворому має стати краще. Тоді у людини нормалізується температура, проходять кашель та нежить, а верхній шар шкіри, на якій був висип, починає відлущуватись.

Розповісти друзям
  • 1
    Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.