“У мене є правило”, – Людмила Калабуха провела у Черкасах майстер-клас із техніки відмов

Новини Черкаси

До Черкас нещодавно завітала бізнес-тренер, коуч Людмила Калабуха з презентацією власної книги «Почніть говорити «НІ»: коли, чому і як це робити!» На цій зустрічі від авторки всі отримали поради ефективних переговорів, протидії маніпуляціям тощо.

– Моя книжка про вкрай необхідну кожному з нас навичку – вміння говорити «Ні» на пропозиції, ситуації, почуття без відчуття провини, вміти принципово це сказати. Як сказати «Ні» друзям, щоб вони на нас не образилися, як сказати «Ні» працівнику, керівнику, стресу, «тролям» у соцмережах, неприємній, не улюбленій роботі і стати вільною людиною, – сказала авторка.

Чому нам так складно сказати «Ні»? Людмила Калабуха розповіла, що у нас виникають певні сумнівні думки, на кшталт, чи я маю на це право. Ми боїмося образити людину, а образа може для нас мати катастрофічні наслідки, або шкода людей, вони ж на нас сподіваються, а ми їх підведемо. Також ми боїмося зрадити основні принципи нашого виховання, адже змалечку нас привчали бути зручними, слухняними, і ще безліч причин.

– Коли ми говоримо «так» іншим на пропозиції, які нам непотрібні, не подобаються, не приносять радості, натхнення, грошей, собі ми говоримо «ні», – сказала Людмила Калабуха. – Тому треба покласти цьому край.

Людмила продемонструвала один приклад, як грамотно відмовити: лайфхак від Калабухи, який називається «У мене є правило». Ми говоримо: «У мене є правило: я  не позичаю гроші і також ні в кого не беру в борг». «У мене є правило: я не беру на роботу друзів». «У мене є правило: я ніколи не користуюся нічиїми послугами безкоштовно, тому що не хочу бути комусь винною» тощо. Така відповідь означає, що ми відмовляємо не конкретно людині, у першу чергу ми декларуємо нашу виважену, принципову, життєву позицію.

У книзі зібрані не тільки поради авторки, а й приклади із життя людей, які вчасно не сказали «ні» і які неприємні наслідки вийшли через цю помилку.

Крім того, на зустрічі Людмила Калабуха поділилася власним досвідом продажу своїх послуг.

– Я бачила, що деякі люди роблять стратегічні помилки – у веденні бізнесу, в продажах, переговорах, які дуже просто виправити. Я із щирою душею приходила і радила як робити і що не робити. І буде тобі щастя і гроші. І як ви думаєте, як люди реагували на мою щиру безкорисливу ініціативу? Насправді, дуже дякували, але нічого вони не робили, і, відповідно, не мали результату. Я так засмучувалась: як же ж так! За мною такий досвід стоїть, чому вони нічого не роблять? Тому що це було безкоштовно. Я вирішила перестати засмучуватись і почала за свої поради брати гроші. Тепер всі все роблять, – розповіла Людмила Калабуха.Д

Довідково: Людмила Калабуха – коуч, підприємець, автор 3-х профільних книг та 4 відеокурсів, експерт з переговорів та брендингу українських ЗМІ, перший україномовний бізнес-консультант в Інтернеті, єдиний бізнес-консультант, який веде блог в Інтернеті про продажі і переговори, про мистецтво підприємництва офлайн і онлайн українською мовою.

Захід проведений за сприяння МГО “Книжковий Маестро” та видавництва “Мандрівець”

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.