У Каневі пройшов всеукраїнський фестиваль творчості для людей з інвалідністю

Канів Новини Черкаської області

Сьогодні у Каневі пройшов всеукраїнський відкритий фестиваль творчості людей з інвалідністю «Дніпровські хвилі». Аби взяти участь у фесті на Канівщину з’їхалися візочники й інші особи з інвалідністю з українських міст, продемонстрували таланти. З нагоди ювілейної дати фесту від імені народного депутата Владислава Голуба помічник-консультант Олена Радченко презентувала Канівській громадській організації осіб з інвалідністю “Відродження” комплекти м’ячів для гри Бочча.

Щоб допомогти таким, як сама, десять років тому фестиваль організувала канівчанка на інвалідному візку Наталія Капустян. Фест покликаний об’єднати навколо себе людей, які в силу обставин опинились на візку, показати, що життя триває, воно багатогранне і цікаве, допомогти особам з інвалідністю перебороти свій страх і вийти на сцену, почуватися повноцінними, впевненішими, знайти однодумців.

Сьогодні до Канева приїхали учасники фесту з Чернівців, Чернігова, Дніпра, Хмельницького, смт. Семенівка Полтавської області, та інших міст і сіл Черкаської області.

Зал був розчулений їх талантами: вони співали, танцювали, читали вірші Т. Шевченка, представили інші музичні композиції. В холі залу були розміщені різноманітні вироби ручної роботи. За словами помічника народного депутата Владислава Голуба Олени Радченко, їй сподобався виступ землячки Анастасії Капустинської, вразив і креативний номер організаторки фесту й голови Канівської громадської організації осіб з інвалідністю “Відродження” Наталії Капустян.

Допомагав Наталії в організації фесту її чоловік Микола Баландін, який теж в інвалідному візку. Підтримали відділ культури Канівської міської ради, волонтери, благодійники.

Під час фестивалю Олена Радченко передала голові канівської організації «Відродження» комплекти м’ячів для гри Бочча. «Дуже приємно сьогодні бачити таку кількість талановитих і позитивних виконавців фестивалю, дякуємо вам за неймовірні емоції, завзятість, щирість, сподіваюсь наступного року ми знову з вами зустрінемось у цьому залі вже з новими перемогами, які чекатимуть вас на вашому шляху. Успіхів, і невпинного росту вперед», – звернулась до присутніх представник нардепа Олена Олександрівна.

Всі присутні своїми оплесками та сльозами на очах ще раз доводять, що для таких людей немає меж, а є підтримка, співпраця і чудовий результат.

Довідково. Бочча (Боччє) – це гра з набором м’ячів з шести синього, шести червоного і одного білого або жовтого кольору, що входить до переліку паралімпійських видів спорту для інвалідів. Різновидів гри Бочча досить багато, її витоки лежать в Італії, в різних країнах земної кулі правила і навіть назви гри дещо відрізняються, тому навіть в офіційних джерелах гра може називатися як Бочча, так і Бочче. Так як в грі беруть участь інваліди з проблемами опорно-рухового апарату різної тяжкості, для деяких категорій дозволяється використання спеціальних пристосувань для вкидання м’яча і навіть допомога асистента.

Інна Молчанова

Розповісти друзям
  • 15
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.