У Каневі почали боротьбу з неліцензованими пунктами прийому металобрухту

Канів Новини Черкаської області

Канівчани занепокоєні існуванням у місті несанкціонованих пунктів прийому металу, нарікають на постійний гуркіт та втрачені металеві речі із домоволодінь. Кажуть, більшість таких пунктів ще й розташовані в житловому масиві. Тамтешні більше не в змозі були терпіти таке беззаконня, тому попросили захисту і допомоги у народного депутата від Канівщини Владислава Голуба, аби він в межах компетенції звернув увагу на це правоохоронних органів. Завдяки розголосу людей у соцмережах, підтримці депутата, днями проблема нарешті вийшла на поверхню. 3 травня депутати Канівської міської ради проголосували за закриття пунктів збору металобрухту, які не мають відповідної ліцензії. Про це розповіла помічник-консультант народного депутата Владислава Голуба Олена Радченко.

Канівчанка Зінаїда Рибак, що від народження проживає в Каневі, вчитель-пенсіонер, ветеран праці розповіла, що на центральній вулиці Канева – Тараса Шевченка, в 50 метрах від центральної міської бібліотеки, впродовж 20 років стояв невеличкий продуктовий магазин. Але два роки тому магазин перепрофілювали під торгівлю дрібними авто-мото запчастинами, моторними оливами, авто хімією й організували в прибудованому до магазину павільйоні нелегальний прийом металобрухту, відтоді жителям немає спокою.

«Це справжній жах для мешканців прилеглих вулиць. З приватних помешкань містян, з підвалів, погребів та господарських споруд у вечірній та нічний час почали зникати металеві предмети побуту, посуд, господарський та городній реманент, цілі секції парканів, ринви, металеві димарі, хвіртки. Прийом металобрухту новими власниками магазину «Гараж» здійснюється у асоціальних кримінальних елементів в темну пору доби. Адже жодних документів та ліцензії на здійснення такого виду комерційної діяльності власники бізнесу не мають», – йдеться в колективному листі-зверненні від жителів до нардепа Владислава Володимировича.

Як розповідають містяни, житловий масив прилеглих до магазину вулиць через складний рельєф та бідні глинисті ґрунти переважно складається з садівничих, дачних, гаражних кооперативів і приватної житлової забудови незаможних мешканців міста, переважна більшість яких є пенсіонерами та інвалідами. Не відомо, чи є зайва копійка у жителів, щоб придбати те знаряддя, яке поцупили з метою здачі у пункті.

Реагуючи на нарікання, нардепом Голубом було спрямоване депутатське звернення до начальника ГУНП в Черкаській області Валерія Лютого, датоване 19 квітня 2018 року. «Ми направили депутатське звернення, щоб правоохоронці перевірили факт існування таких пунктів металобрухту та вжили відповідних заходів, але поки що відповіді ми не отримали», – зауважила помічник-консультант нардепа Олена Радченко.

На минулому тижні таки відгукнулися на проблему жителів представники Канівської міської ради і депутати підтримали рішення Про впорядкування діяльності пунктів приймання брухту чорних та кольорових металів на території міста Канів з поправкою, у якій зазначили, що з 1 травня буде заборонено функціонування неліцензованих пунктів прийому металобрухту.

Також рішення передбачає щомісячне проведення перевірок спільно з працівниками поліції, податкової інспекції та інспекції з праці щодо виявлення незаконних пунктів приймання металобрухту на території міста, посилення контролю за протиправною діяльністю суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з металобрухтом та їх приймальних пунктів на території міста Канів.

Зазначають також, що надалі оперативно реагуватимуть на повідомлення громадян про виявлення фактів такої протиправної діяльності. А жителям, які безпосередньо зіштовхнулися із таким беззаконням, залишається таки сподіватися, що діяльність так званих пунктів більше не буде дошкуляти, не говорячи вже про втрачені речі і знаряддя.

Інна Молчанова

Розповісти друзям
  • 1
    Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.