У ДНР зростає напруженість: нові протистояння та боротьба інтересів

Новини Черкаси

Неспокійно нині на Донбасі. Посилилися обстріли Горлівки, у Авдіївці був обстріляний опорний пункт ЗСУ з міномета калібру 82-мм, а в районі Донецького аеропорту ворог вів вогонь зі стрілецької зброї, гранатометів й мінометів.

Крім того, під вогнем опинилося селище Лозове у Ясинуватському районі. І це  попри брехливі заяви самопроголошеного «уряду» ДНР про дотримання умов мінських угод.

boevik_6_650x410

У  самопроголошеній республіці також зростає напруженість. Про відсутність найменших проявів демократії та поваги до прав людини свідчить, зокрема, справжнісінька «зачистка» проукраїнської громадської організації  «Відповідальні громадяни»,  яка займалася постачанням гуманітарної допомоги донеччанам. Декілька днів тому до «Міністерством держбезпеки» ДНР булла затримана активістка «Відповідальних громадян» Марина Черенкова, її доля не відома по цей час. Сьогодні були викликані туди ж на «співбесіду» активісти Євген та Дмитро Шибалови, а також Енріке Менендес. Активістів відпустили, але за умови, що  негайно покинуть ДНР, це вони й зробили.

         Продовжуються на Донбасі й економічно-політичні підкилимні ігри.

Відбулася   скандальна подія – призначення «головою адміністрації» Ясинуватої та Ясинуватського району «народного губернатора» Павла Губарєва. Ясинувата здавна як великий ЖД вузол є пунктом переправлення вугілля з Донбасу  в Україну. ЇЇ до останнього часу контролювали люди Олександра Ходаковського, якого пов’язують із Рінатом Ахметовим. Тепер указом «глави ДНР» влада переходить до рук Губарєва, у якого дуже напружені стосунки з Ахметовим та іншими українськими олігархами. До речі, ця напруженість проявилася вже сьогодні: Губарєва в Ясинуватій зустрів «народний мітинг», представники якого зажадали його відставки. Губарєв у соцмережах вже заявив, що на мітингу йому погрожував соратник Ходаковського, який пообіцяв в наступний приїзд Губарєва «переламати йому ноги».

Отакі от вони відсутність закону у незаконній ДНР, неповага до місцевого населення,  бандитський підхід до вирішення економічних та політичних питань.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.