У Черкаському державному технологічному університеті відбудуться вибори ректора

Новини Черкаси

У Черкаському державному технологічному університеті вже найближчим часом очікуються вибори на посаду ректора вишу. Про це стало відомо нашому виданню під час прес-конференції виконуючого обов’язки ректора ЧДТУ Олега Григора.

На сьогоднішній день черкаський виш готується до вступної компанії і працює в штатному режимі. Також, як повідомило керівництво ЧДТУ, університет готується до видачі дипломів випускникам.

Назад у минуле.

2016-ий рік для Черкаського державного технологічного університету видався достатньо емоційним: тоді двічі за один рік відбулися вибори на посаду ректора вищого навчального закладу та й сам виборчий процес пройшов не спокійно.

Перша спроба обрати ректора – провалилася.

24 травня 2016 р. в університеті відбувся перший тур виборів ректора ЧДТУ. Тоді, обійняти посаду бажало 7 кандидатів, 6 із них – причетні до ЧДТУ, 1 кандидат – із Луганщини. В результаті жодний кандидат не отримав впевненої перемоги. Тому, відповідно до правил, було призначено другий тур, в якому взяли участь професор Сергій Назаренко та професор Максим Мусієнко, які у першому турі виборів набрали набрали 192 та 89 голосів відповідно. Варто відзначити, що одіозна екс-ректорка ЧДТУ Тамара Качала не пройшла навіть у п’ятірку.

Більше про кандидатів у відео від “Громадське Черкаси”:

1 червня 2016-го, вже відбувся другий тур перегонів. Перемоги не отримав жоден з кандидатів, також, під час виборів ректора ЧДТУ було виявлено 121 бюлетень з помітками, зроблених однією ручкою. Встановлено, що написи, зроблені цією ручкою можуть стиратися. У зв’язку з цим із метою недопущення врахування їх у підрахунку голосів та унеможливлення фальсифікації голосування бюлетені були вилучені правоохоронцями.

Вибори визнані такими, що не відбулися. Жоден з кандидатів не набрав 50%+1. Міністерство оголошувало конкурс на заміщення посади і всі бажаючі мали можливість подати свої кандидатури для участі в конкурсі. Вибори проводитимуться заново.

Так, доктор технічних наук, професор Максим Мусієнко набрав – 45,19% (268 голосів), а в.о. ректора ЧДТУ, доктор економічних наук, професор Сергій Назаренко – 30,19% (179 голосів).

Друга спроба: обрання Олега Григора ректором ЧДТУ та повідомлення про замінування навчального закладу.

Оскільки перша спроба обрати ректора ЧДТУ з тріском провалилася, Міністерством освіти і науки України були призначені повторні вибори на 18 жовтня 2016 р. Тоді, в другий тур пройшли в. о. ректора Олег Григор та професор Максим Мусієнко. Їхні результати першого туру –  40 і 20% голосів відповідно.

Варто відзначити, під час навчального та виборчого процесу поступила інформація про замінування першого корпусу, звісно що людей евакуювали з приміщень. Однак вибори ректора проходили у 2-му корпусі, на хід виборів це не вплинуло. Проте замінування співпало з великою перервою, під час якої мав би бути масовий наплив виборців.

В Черкаському державному технологічному університеті 26 жовтня 2016 р. розпочався 2 тур виборів ректора. У списки для голосування було включено 594 особи. Змагалися за посаду керівника Максим Мусієнко та Олег Григор.

Згідно даних протоколу Олега Григора підтримало 338 осіб (56,9%), Максима Мусієнка – 204 (34,34%). Відповідно до результатів ректором Черкаського державного технологічного університету став Олег Григор.

Виборчий процес пройшов спокійно та без порушень.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.