У Черкаській школі відкрили меморіальну дошку Герою України Андрію Черненку

Новини Черкаси

Випускнику Черкаської загальноосвітньої школи №8 Герою України Андрію Черненку сьогодні, 16 лютого, на фасаді рідної школи відкрили меморіальну дошку. 23 роки тому він закінчив цей заклад. Символічно, меморіальну дошку відкрили у дні пам’яті загиблих Героїв Небесної Сотні. Вшанувати загиблого прийшли батьки Андрія Черненка, школярі, керівництво школи та міста. Право відкрити меморіал надали батькам загиблого.

Андрій Черненко народився на Полтавщині, в с.Слободо-Петрівка Гребінківського району, але його дитинство пройшло в Черкассах.Уперше прийшов на Майдан після побиття студентів 30 листопада 2014 року. З того часу бував там майже щовечора. Допомагав укріплювати барикади, але принципово не брав зброю у руки. Був переконаний і переконував інших, що перемогти можна і без зброї. 18 лютого 2014 року Андрія Черненка було смертельно поранено. Помер він тієї ж ночі у київській лікарні №17.

Указом Президента України від 21.11.2014 № 890/2014 було присвоєно звання Героя України посмертно. Нагороджений також орденом “Золота Зірка” та медаллю “За жертовність і любов до України” (у червні 2015, посмертно) за громадянську мужність, патріотизм, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції Гідності.

Інна Молчанова

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.