У Черкасах відкрили памятник митрополиту та продемонстрували Томос

Новини Черкаси

Поліція міста близько 8 ранку встановила металошукачі на вулиці Байди Вишневецького поблизу будівлі музичного училища. Правоохоронці додатково перевіряють вміст кишень і сумок громадян

Згідно з інформацією, перед будівлею музичного училища встановлені металошукачі, які повинні були пройти всі бажаючі побачити главу держави.


Фото: Про все

Блаженнійший владика Епіфаній в Свято – Троїцькому кафедральному соборі Православної Церкви України м. Черкаси звершив чин Великого освячення води. Після чого долучився до заходу з відкриття пам’ятника закатованому митрополиту Василю Липківському.


18 січня до Черкас приїхали Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Епіфаній Митрополит Київський і всієї України, а також Президент України Петро Порошенко , аби відкрити пам’ятник митрополиту Василю Липківському, а також показати Томос про автокефалію Православної церкви України.

– Рік за роком ми повертаємо собі історичну пам’ять і вшановуємо справжніх героїв. І серед них ваш земляк, перший митрополит Липківський. Ще тоді розпочали боротьбу за автокефалію української церкви, але через внутрішні чвари цього не відбулося. Коли польська держава звернулася по автокефалію, то їй її дали у 1920 році, а нам ні. Чому так сталося? Бо тоді не було української держави. Автокефалія дається лише незалежним державам. Москва не пробачила митрополиту Василю Липківському і в 73 роки він був розстріляний. Тепер ми вшановуємо справжнього патріота України. 100 років потому ми з вами здійснили мрію і завершили справу всього життя митрополита. Справедливість відновлено. А наша церква постала серед інших церков світу, — сказав Петро Порошенко під час відкриття пам’ятника Василю Липківському.


фото Укрінформ

Під час відкриття пам’ятника засновникові Української автокефальної православної церкви Василю Липківському Предстоятель помісної православної церкви в Україні Епіфаній запросив черкащан до Свято-Троїцього собору, де за його словами тимчасово зберігатиметься Томос.

“Можна підійти близько, подивиться, тільки не прочитати напевно, бо там грецькою мовою. Хоча є переклад українською”, – сказав Епіфаній.

Розповісти друзям
  • 35
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.