У Черкасах з’явиться знак солідарності з ВІл-позитивними людьми

Новини Черкаси
Металева конструкція у формі стрічки нагадуватиме відвідувачам парку “Сосновий бір” про проблему ВІЛСНІД. “Пам’ятати, щоб жити у здоровому суспільстві” – саме так назвав проект його автор, соціальний працівник та член ГО “Від серця до серця” Олексій Петров.
 
Подібні стрічки як знак солідарності з ВІЛ-позитивними людьми встановлені і в інших містах та країнах. Реалізують проект у рамках громадського бюджету Черкас. Вартість – 15 тис грн. За нього проголосували більше сотні жителів міста.
– Цей знак доречно встанвити у парку “Сосновий бір”, де традиційно відбуваються акції у пам’ять про людей, життя яких забрав СНІД, – наголошує Олексій Петров. – Ми не хочемо налякати людей, бо це СНІД – це ніяка не чума, а інфекція, яка не обов’язково вбиває за умови лікування. Таким чином ми хочемо привернути увагу до проблеми поширення ВІЛ, відповідальності людей за своє здоров’я та підвищити рівень розуміння проблем інших людей, толерантного ставлення до інфікованих.
Дизайн конструкції розробила черкаська дизайнерка, випускниця ЧДТУ Оксана Савчук.
– Під часзнайомства із проектом ми оцінили його актуальність, – говорить директор КП “Дирекція парків” Володимир Стойко. – У місцях відпочинку, побачивши таку стрічку, люди матимуть час і можливість замислитися над проблемою.
 До теми:
У Черкасах 1,5 % жителів є ВІЛ-позитивними. Для порівняння у Каневі, де не працюють відповідні громадські організації, відсоток захворюваності значно вищий і сягає 5%. Серед причин поширення інфекції – пізнє звернення до медиків через страх розголосу діагнозу, відчуття сорому.
Про це повідомляє прес-служба комунального підприємства “Дирекція парків”.
Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.