У Черкасах з’явилась перша українська бібліотека тактильних книжок

Новини Черкаси

Першу бібліотеку тактильних книжок для слабозорих і незрячих дітей представили у Черкасах.

17 тактильних посібників виготовили викладачі, студенти та учні мистецьких шкіл Черкас на волонтерських засадах в рамках соціального проекту. Минулого року на фестивалі «Summer Challenge 2016» такий проект виграв грант у сумі 10 тис.грн., кошти від якого спрямували на закупівлю матеріалів. Аби урочисто презентувати бібліотеку, сьогодні у Будинку вчителя зібрались організатори, представники обласної та міської влади, ідейні натхненники, творці книжок та діти, які потребують таких посібників.

За словами організаторів, книги створені в одному примірнику та не мають аналогів в Україні. До виготовлення книжок долучились понад 80-ти осіб різного віку та професій, серед яких дизайнери, спеціалісти з декоративно-прикладного мистецтва, майстри швейного напрямку, флористи, талановиті викладачі та студенти, вихованці гуртків позашкільних навчальних закладів. Яскраві та приємні на дотик книжки поповнили бібліотеку різноманітною тематикою: традиції і побут українців, правили дорожнього руху,особиста гігієна, пори року, відомі казки, природні явища,овочі та фрукти,тощо. Особливістю проекту стали два посібника з біології для школярів з вадами зору. Один з них виготовлений на 3-D принтері з використанням методу комп’ютерного моделювання кафедрою дизайну ЧДТУ. Інший –створений підприємцем, який спеціалізується на виготовленні інформаційних матеріалів зі шрифтом Брайля. Про це йшла мові під час презентації бібліотеки.

«Бібліотеку буде розміщено на базі КЗ «Черкаська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ст», користуватися якою зможуть чотири навчальні заклади міста для дітей з порушеннями зору, серед яких і дошкільні заклади»,- зауважив директор департаменту освіти й науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський.

Наостанок подяки від міської влади отримали усі, хто долучився до виготовлення книжок. А вихованці спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату подарували гостям музичний дарунок.

Інна Молчанова

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.