У Черкасах зібралися фінансисти України аби дослідити ефективність формування і використання місцевих бюджетів

Новини Черкаси

У Черкасах в рамках спільного проекту Асоціації міст України та Норвезької асоціації місцевих і регіональних влад відбулось друге засідання робочої групи з підвищення ефективності діяльності органів місцевого самоврядування у сфері фінансів.

Проект отримав назву «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні» і має на меті дослідити місцеві бюджети, напрацювати спільні рішення щодо ефективного наповнення та використання бюджетів. Перше засідання відбулось у м. Києві. А 31 травня представники влади Черкас та директор департаменту фінансової політики ЧМР Наталія Джуган гостинно прийняли учасників засідання і взяли у ньому активну участь.

За словами Наталії Джуган, учасниками проекту стали десять обласних центрів України в тому числі і Черкаси. На друге засідання до Черкас приїхали представники фінансових органів інших областей, депутати місцевих рад, заступники голів областей, тощо. Проект триватиме до завершення 2017 року, в результаті якого фінансисти України матимуть можливість скоригувати фінансову децентралізацію і саме систему фінансів України.

Наталія Джуган

“Цей проект дасть нам можливість покращити те, що ми уже маємо на сьогоднішній день, сьогодні держава передає нам нові повноваження і ми сперечаємося, чи вистачає нам коштів на нові делеговані повноваження і на власні повноваження. Але слід зауважити, що з року в рік у нас погіршується можливість спрямовувати кошти саме на розвиток. Сьогодні ми зможемо порівняти Черкаси із іншими містами, напрацювати шляхи і запропонувати Міністерству фінансів розробити програму як системний продукт, який дозволить нам спільно працювати в «онлайн» і постійно себе порівнювати і ухвалювати виважені управлінські рішення. Також в ході проекту будуть розроблені запитання, які ми будемо задавати громадянам наших міст, аби дослідити якісні показники бюджету. В результаті ми будемо бачити на скільки якісно ми формуємо нашу скарбницю і як якісно ми її використовуємо”, – розповіла директор департаменту фінансової політики ЧМР Наталія Джуган.

Зокрема в ході проекту учасники досліджуватимуть ефективність запровадження податків місцевих податкових зборів, ефективність їх використання, основні показники по якості надання освітніх послуг, соціального захисту, житлово-комунального господарства, розвитку, тощо.

Інна Молчанова

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.