У Черкасах відлунав другий сезон фестивалю академічної музики

Новини Черкаси

Фестиваль «Музичні імпрези України», що зародився у Черкасах минулоріч, вже не вперше вражає шанувальників своє неповторністю та сміливістю. Оскільки саме на загал професійні музиканти пропонують слухачам зразки української сучасної камерної музики.  Другий сезон фестивалю цим літом запалив публіку цікавими і талановитими виконавцями. Серед них молодіжний гурт  «NewFaces», черкаський камерний хор «Канон», оперна співачка Наталія Плонська та музичні імпровізації для найменших.

Як зазначають організатори, серпневі заходи фесту пройшли за підтримки Міністерства культури України та Київської організації Національної спілки композиторів України.

«Вперше на сцені openair в Черкасах прозвучав камерний оркестр – молодіжний гурт «NewFaces». Керівником гурту є студентка четвертого курсу Черкаського музичного училища  відділу оркестрово-струнних інструментів Софія Дуженко. Їх репертуар – власні аранжування популярної зарубіжної та вітчизняної музики»,- розповіла співорганізатор фестивалю Євгенія Марчук. Сама ж керівник гурту зізнається, грають те, що більше до душі: «Тут локація не є важливою. Мені важливіше хто біля мене, які біля мене люди і чим ми займаємось разом. Втім сьогодні досить складно знайти такий фестиваль, в якому ми могли б повно розкрити наші професійні здібності, а “Музичні імпрези України” – це той майданчик, де ми показали себе широкому колу професійних музикантів, це великий крок в майбутнє!».

Знаковою подією фесту став і виступ на площі Свято-Троїцького кафедрального собору черкаського камерного хору «Канон» під керівництвом Євгена Валовенка. Це був не просто концерт, а музична розповідь про історію розвитку хорового мистецтва України починаючи від Дмитра Бортнянського, Максима Березовського і закінчуючи сучасними композиторами, серед яких і харківський композитор Володимир Файнер. «Було складно виконувати духовну українську музику для країни, яка виборюючи незалежність, зазнавала впливу інших держав, але композитори писали і виконували цю музику»,- зауважила організаторка Євгенія Марчук.

А на завершення – ще один сюрприз для шанувальників професійної музики – концерт «Viva, soprano!» за участі запрошеної оперної співачки Наталії Плонської та концертмейстера – заслуженої артистки України Олени Бєлкіної. «Цікаво, що солістка концерту Наталія Плонська нині працює водночас у двох країнах: Україна та Італія. Тож і програма концерту поділялася на два музичні блоки: з творів українських композиторів та італійської вокальної класики»,- зауважила Тетяна Бачул.

Не забули і про найменших. Для дітей з 21 по 25 серпня провели  літній музичний табір “Гуляйгородок”. У наметовому містечку діти мали змогу займатися з професійними педагогами з імпровізації, вокалу, гри на фортепіано та перкусіях.

Отож фест вкотре доводить, така музика необхідна слухачеві, адже поціновувачів професійної музики стає дедалі більше. Та й на цьому не зупинятимуться, організатори обіцяють нові сюрпризи вже у наступному році.

Інна Молчанова

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.