У Черкасах ветерани Афганістану і учасники АТО влаштували акцію протесту біля Держгеокадастру

Новини Черкаси

Представники Спілки ветеранів Афганістану Черкаської області, учасники АТО, Автомайдану-Черкаси вчора вкотре організували акцію протесту біля будівлі Головного управління держгеокадастру у Черкаській області, перекрили рух транспорту по автомагістралі вул. Смілянської навпроти установи.

Мітингувальники стверджують: учасникам АТО та ветеранам Афганістану земля в Черкаській області не видається і навмисно затягується процедура видачі. Днями учасники акції розкрили шахрайську схему, за якою з державного реєстру виводяться землі та передаються зацікавленим особам.

“12-13 червня ми стали свідками шахрайських дій. В першій державній нотаріальній конторі по вул. Гоголя ми помітили, що йде масова виписка доручень на право отримання землі з правом передоручення на 5 років. Тобто писали заяву на отримання землі і там же одразу – заяву про відмову від землі, за це люди отримували грошову винагороду. У нас є докази, зняте відео і копії доручень, у нас є люди, які можуть дати свідчення. З цього приводу ми звернулись в Прокуратуру Черкаської області, Головне управління національної поліції області, НАБУ. Практично на 324 особи виписано доручення, тобто більше 600 га землі виводиться з держрезерву і хтось її отримує завдяки шахрайській системі. З цього приводу ми блокували проїзд по автомагістралі. Ні афганцям ні учасникам АТО, учасникам бойових дій земля не виділяється, затягується час, по місяцю. Але тут у цій шахрайській схемі 12 червня були написані заяви і вже 14 червня отримані накази на розробку технічної документації. Тобто все іде масово і швидко. Як відомо, відкрито кримінальне провадження, зареєстровано в єдиному державному реєстрі кримінальних проваджень, ймовірно, на період цього провадження буде проводитись виїмка документів, відповідні слідчі дії”,– розповів заступник голови обласної спілки ветеранів Афганістану Олег Остапенко.

Як повідомила громадськість під час акції, такими корупційними схемами користуються в Одесі, в Житомирі, Полтаві, тобто по всій Україні.

“Землю в основному відводили на наркоманів, безпритульних, простих людей, доведених до відчаю через бідність. Ціна питання 2 га землі: від 400 до 1500 гривен. Чому сьогодні роботу правоохоронних органів виконують прості громадяни?”,– зауважив захисник Донецького аеропорту Василь Шкут.

В той час на сайті Головного управління держгеокадастру Черкаської області з’явилась інформація, датована 19 червня, щодо роботи, яка проводилась установами протягом тижня.

Там зазначено: «За тиждень головні управління Держгеокадастру в областях видали 430 наказів про виділення земельних ділянок учасникам АТО й сім`ям загиблих воїнів. Найбільше наказів про передачу земельних ділянок із земель сільськогосподарського призначення державної власності видали головні управління Держгеокадастру в Полтавській – 87, Житомирській – 72, Харківській – 69, Херсонській – 35 областях. За цей час головні управління Держгеокадастру в областях надали у власність учасникам АТО 328 земельних ділянок загальною площею 522,1 гектара. Найбільше ділянок із земель сільськогосподарського призначення державної власності надано в Полтавській – 80, Тернопільській – 49, Кіровоградській – 45, Харківській – 38 областях.»

Отож громадськість Черкащини налаштована рішуче, кажуть не дозволять продовжити діяти шахрайським схемам, й будуть і надалі збирати й перевіряти інформацію та передавати правоохоронним органам.

Інна Молчанова

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.