У Черкасах в рамках музичного фестивалю покажуть оперу сучасного українського мистецтва

Новини Черкаси
 Цьогоріч у Черкасах вдруге стартував фестиваль «Музичні імпрези України». Як і минулого року фестиваль академічної музики познайомить усіх охочих з найкращими зразками української професійної музики від давнини до сьогодення.
Вже 3 червня черкащани поринуть у світ академічної музики та зможуть прослухати концерт юних музикантів «Мелодії фонтану». Та особливістю цьогорічного фестивалю стане світова прем’єра – музично-театральний перфоманс «Марія Магдалина».
Про це повідомляють організатори фестивалю.
«Фестиваль ми успішно продовжуємо і цього року, таким чином підтримуємо розвиток сучасної академічної музики та запрошуємо обдаровану молодь серед виконавців і композиторів до участі. Так, вже наступної суботи 3 червня представимо монооперу в камерному концертному виконанні «Марія Магдалина»,- повідомила організатор фесту, композиторка, член Національної спілки композиторів України, викладач Черкаського музичного училища ім. С. Гулака Артемовського Євгенія Марчук.
Моноопера присвячена вічній темі кохання та пошуку сенсу життя в інтерпретації оперного сучасного українського мистецтва. Лібрето – сучасної української поетеси, члена Національної спілки письменників України – Ірини Козлової.
Серед режисерів-постановників:канадський оперний режисер-постановник та співак Цезарь Бело; режисер-постановник та актор Олександр Донець (Україна). Хореограф – керівник зразкового шоу-балету «Магія» Лідія Синьогуб (Україна). Солістка (сопрано) – Олеся Рожкова, солістка колективу «ARTTERRA», викладач Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського;Диригент – Сергій Осауленко, диригент Черкаської обласної філармонії; та камерний оркестр у складі солістів Черкаської обласної філармонії та викладачів і студентів Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського.
Яз зазначає Євгенія Марчук, цей проект моноопери виграв грант від департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР на звукозапис та виготовлення сценічних костюмів, тож таке дійство обіцяє бути гарячим і неповторним. Сама ж прем’єра відбудеться у Черкаському міському будинку культури ім.. І Кулика 3 червня о 18 годині.
Зауважимо, в рамках фестивалю усі концертні програми безкоштовні, тож організатори запрошують поціновувачів музичного фестивалю та усіх, хто бажає насолодитися професійною камерною музикою. Окрім моноопери в рамках фесту протягом літа проведуть концерти з іноземними виконавцями, майстер-класи за участі європейських та вітчизняних музикантів, освітянські програми для наймолодшої слухацької категорії та проекти синтезу мистецтв (живопис-музика, поезія-музика, фізика-музика, театр ляльок-музика).
Вже у серпні виконавці презентуватимуть Концерт «Viva, soprano!», де звучатимуть твори українських композиторів для високого сопрано та фортепіано. «Солістка – блискуче сопрано – Наталія Плонська. Вона свого часу отримала диплом з відзнакою Донецької Державної музичної академії ім. С.С. Прокоф’єва. Мистецтво бельканто удосконалювала в Італії у Вищій школі музики і танцю ім. Фабріціо Де Андре в м. Мілан (Bresso). Працювала артисткою Академічного хору ім. П. Майбороди Національної радіокомпанії України, також: в театрах м. Маджента, м. Новара, в Міланській філармонії; Працювала артисткою-вокалісткою провідного майстра сцени в Академічному хорі «Хрещатик» під керівництвом заслуженого артиста України Струця П.П.»,- розповіла Євгенія Марчук.
Організатори також оголошують розшук нот та приймають до 17 червня на адресу фестивалю з позначкою «Viva, soprano!».
Інна Молчанова
Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.