У Черкасах сміттєзвалище мають привести до європейських норм за 3 роки

Новини Черкаси

КП «Черкаська служба чистоти» стало одним з перших підприємств країни, яке отримало ліцензію на ведення господарської діяльності по захороненню побутових відходів. Відтак і черкаський полігон мають привести у відповідність до норм ДБН до 2020 року.

Привести до вимог ДБН черкаський полігон мають до 2020 року. За словами директора підприємства Олександра Савенка, зазначені вимоги щороку змінюються, тож із 1 січня наступного року роботи в цьому напрямку стане значно більше. В результаті черкащани невдовзі матимуть полігон, який відповідатиме європейським вимогам, а захоронення твердих побутових відходів стане безпечнішим.

Нажаль поряд із цим, містяни мають бути готовими до збільшення тарифу.

Як пояснив у коментарі виданню Вичерпно очільник підприємства Олександр Савенко, для міста це неабиякий крок вперед, адже без ліцензії таку діяльність здійснювати неможливо.

Наразі, пояснив Олександр Савенко, діє тариф 2011 року. При цьому в структурі тарифу левова частка – це затрати на дизельне пальне. Такий тариф, за словами чиновника, є економічно необгрунтованим і дуже збитковим, тому має переглядатися. Для порівняння, у сусідніх європейських країнах тариф на вивезення сміття значно коштовніший.

– Тариф намагалися відкоригувати у 2015 році, однак тоді в департаменті економіки пояснили, що вони не є регулятором тарифу, бо ця послуга не є ліцензійною. Відтоді ми почали працювати в цьому напрямку і наразі маємо результат, – зазначив Олександр Савенко.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.