У Черкасах презентували основні положення медичної реформи

Медицина Черкаси

Захід відбувся у приміщенні Черкаської міської ради 21 листопада. Презентував нововедення директор департаменту охорони здоров’я і медичних послуг Черкаської міської ради Олег Стадник. Зокрема посадовець повідомив що з 1 квітня 2018 року розпочнеться приписна кампанія з укладення громадянами декларацій про вибір сімейного лікаря.

За його словами, на часі – реформа первинної ланки медичної системи, яка стартує вже з січня 2018 року.
Саме з цього часу, як того вимагає урядова реформа, усі лікарняні установи мають перейти у комунальні некомерційні підприємства у сфері первинної медичної допомоги.
У подальшому – перехід усіх рівнів медичних послуг на нові правила.
Очікується, що з 2020 року — всі медичні послуги фінансуватимуться за програмою медичних гарантій. Донині тимчасово зберігатиметься фінансування у рамках медичних субвенцій.
Олег Михайлович акцентував, що в Черкасах вже зроблено чимало у цьому напрямку, що істотно полегшує запровадження зазначених реформ. Зокрема, усі лікарні і поліклініки міста вже отримали статус комунальних некомерційних підприємств, забезпечена їх повна комп’ютеризація, придбано програмний продукт, який є власністю міста і гарантує захист та збереження конфіденційної інформації про пацієнтів, створено цифровий підпис тощо.
 Це – тривала клопітка робота, яка вже давно розпочата і успішно продовжується у медичних закладах Черкас, – зауважив Олег Михайлович. – А саме:  їх автономізація, виконання стандарту технічного оснащення, комп’ютеризація та встановлення  програмного забезпечення для роботи з eHealth (програми, яка об’єднує реєстри медичних закладів, лікарів та пацієнтів), навчання працівників роботі в ній тощо. Наступним кроком стане укладання декларацій про вибір лікаря  первинної медичної допомоги і втілення подальших етапів анонсованої Урядом реформи.
Олег Стадник переконує, що з її впровадженням, громадяни матимуть можливість самостійно обирати фахового, на їх погляд, лікаря. Зважаючи ж на те, що в подальшому зарплата лікаря напряму залежатиме від кількості його пацієнтів,  – зростатиме конкуренція і, відповідно, якість надання медичних послуг. А це, безперечно, є позитивним фактором для населення.
Розповісти друзям
загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.