У Черкасах планують встановити стелу “Я люблю Черкаси”

Новини Черкаси

У Черкасах планують встановити стелу “Я люблю Черкаси”, яка коштуватиме місту 300 тис грн. Навколо цієї теми в соціальних мережах з’явилися дискусії між активістами та мешканцями міста. Знак планують встановити біля підніжжя Пагорба Слави по вулиці Гагаріна. Однак це рішення не остаточне, – говорять міські чиновники.

13702461_1755541661359528_659131660_o-1024x718

Після появи цієї новини, з’явилася й група противників цієї ідеї, які зареєстрували петицію про скасування рішення щодо встановлення стели “Я люблю Черкаси”.

Текст петиції :

«Ми, що підписалися нижче, висловлюємо обурення прийнятим рішенням про встановлення стели “Я люблю Черкаси”, – мовиться в петиції. – На наш погляд, розробка таких об’єктів міського середовища має відбуватися відкрито та з максимальним залученням громади та професійних експертів. Стелла “Я люблю Черкаси” має символізувати любов до міста якомога більшої кількості містян. Саме тому при розробці дизайну, виборі матеріалів та місця встановлення стелли варто опитувати і враховувати їхню думку. Передувати цьому має дослідження щодо того, чи є такий об’єкт дійсно потрібним і актуальним саме зараз, адже на нього витрачають гроші громади (орієнтовно – 300 000 грн). Якщо громада висловить бажання бачити подібний об’єкт в Черкасах, то його розробку варто проводити на умовах відкритого конкурсу, переможця якого обиратиме журі незалежних професійних експертів та сама громада шляхом голосування», – пише сайт Прочерк.

Що говорять з приводу цього в Черкаській міській раді ?

Олександр РадуцькийПетиція проти встановлення стели «Я люблю Черкаси», яка нещодавно була оприлюднена, є не більш ніж політичною провокацією. Таку думку у коментарі «Прочерку» озвучив секретар Черкаської міськради Олесандр Радуцький.

За його словами, інформація про те, що стела буде розташовуватись у Долині троянд і саме в такому вигляді, як зображено, є викривленою і не відповідає дійсності.

– Навіть мови не було про те, щоб розміщувати стелу поблизу пагорбу Слави. Я, коли побачив ці фото, сказав, що я проти такого розміщення стели. Ми розглядали у якості варіантів Долину троянд та сквер ім. Богдана Хмельницького, – говорить пан Радуцький.

За його словами, процедура встановлення подібного об’єкту має включати такі етапи: розробка проекту, розробка кошторису, державна експертиза та виготовлення. Наразі триває лише виготовлення проекту.

– Це знову перетворили у політичну боротьбу. У місті дороги ремонтуються, соціальний захист населення забезпечений, а декому просто нема до чого докопатись, – зазначив Олександр Радуцький.

Він також додав, що оприлюднена петиція всерйоз не буде розглядатись владою.

– Не зрозуміло, проти чого голосували люди: проти встановлення стели взагалі, проти встановлення її у тому місці, чи проти встановлення у тому вигляді, – додав секретар міськради.

Олександр Радуцький також сказав, чим важлива така стела для черкащан.

– Така стела є у більшості міст. У кожної черкаської сім’ї повинна бути світлина у підтвердження того, що вони люблять своє місто.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.