У Черкасах обговорювали, як визначити ефективність депутата

Новини Черкаси

22 січня у м. Черкаси відбувся освітній воркшоп на тему моніторингу роботи народних депутатів України. Участь у заході взяли народні депутати України Олександр Черненко, Олег Петренко, студенти-політологи Черкаських ВНЗ, журналісти, громадські діячі та інші зацікавлені особи.

Про це повідомляють на сторінці фейсбук “Черкаси Комітет виборців України”.

Головною темою обговорення стало питання напрацювання дієвого механізму для комплексної оцінки роботи народних депутатів України, який сьогодні фактично відсутній. Піднімались питання низької якості законодавчих актів, не персонального голосування, неефективності роботи в комітетах, прогулів пленарних засідань та інші негативні приклади роботи народних депутатів України.

Народні депутати Олег Петренко і Олександр Черненко розказали про непублічні і кулуарні особливості роботи Верховної Ради і закликали активну спільноту долучатись до тиску з метою зміни правил роботи Парламенту. Обидва депутати вважають, що діюча змішана система виборів віджила своє і повинна бути змінена, системою яку пропонує Виборчий кодекс.

Активісти Черкаського КВУ Максим Михлик і Алла Юрковська поділились результатами моніторингу діяльності Верховної Ради і розповіли за якими критеріями відбувається моніторинг. А представник ГО Центр UA Сергій Пасічник показав кілька он-лайн інструментів, за допомогою яких кожен виборець може самостійно оцінити роботу того чи іншого депутата або партії.

Секретар Черкаської міської Ради Олександр Радуцький подякував народним депутатам від Черкас Олегу Петренку і Владиславу Голубу за активну допомогу місту і розказав про точки дотику в роботі міських депутатів і депутатів ВР.

В другій частині заходу відбулось практичне заняття, під час якого експерти КВУ представили методологію щодо визначення ефективності роботи народних депутатів України. Методологія включає 5 компонентів: відвідування народним депутатом засідань ВР, засідань комітетів, участь в голосуваннях, кількість поданих/прийнятих законопроектів, якість законопроектів.
Учасники воркшопу ознайомились із тим, як працювати із вказаними інструментами на веб-сайті Верховної Ради. Під час воркшопу учасники виконували практичне завдання щодо написання запитів на публічну інформацію, звернень громадян, створення електронних петицій тощо.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.