У Черкасах деякі ставки місцевих податків в 2018 році знизяться

Новини Черкаси

В Черкасах з 1 січня діятимуть нові ставки  місцевих податків і зборів. За відповідне рішення проголосували міські обранці  під час сесії, яка відбулася 27 червня. Серед головниз змін – зменшення розміру єдиного податку для підприємців ІІ групи до 15 відсотків від мінімальної заробітної плати та встановлення ставки 12% за оренду землі під тимчасовими спорудами ( нині діє ставка 10%).

Як пояснила директор департаменту фінансової політики Наталія Джуган, необхідність коригування ставок місцевих зборів викликана змінами в Податковому кодексі. Затвердити рішення, яке діятиме на території Черкас, депутати мають, щонайменше, за шість місяців до початку нового бюджетного року (не пізніше 1 липня). Відповідно обранці виконали вимоги бюджетного законодавства.

Від нього, каже головний фінансист Черкас, залежить формування та збалансованість міської казни наступного року. За орієнтовними підрахунками, у разі його неприйняття бюджетні втрати могли б сягнути майже 40 млн грн. Попередньо проект документу пройшов усі необхідні регуляторні процедури.

Серед вагомих змін – зменшення розміру єдиного податку для підприємців ІІ групи до 15 відсотків від мінімальної заробітної плати. Натомість у 2018 році за оренду землі під тимчасовими спорудами їхні власники сплачуватимуть, за новим рішенням, 12%, а не 10 відсотків.

Транспортний податок, як і раніше, сплачуватимуть власники легкових автомобілів, яким не більше п’яти років. Оподатковуватимуть ті автомобілі, вартість яких перевищує 375 розмірів від мінімальної заробітної плати. Ставку цього податку пропонують зробити фіксованою в розмірі 25 тис. грн.

Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки встановили на рівні 0,5 відсотків від мінімальної заробітної плати за метр квадратний. У Черкасах від сплати цього податку звільняються власники об’єктів нежитлової нерухомості некомерційного призначення у межах присадибних ділянок, учасники АТО, члени їхніх сімей на період служби, захисні споруди, а ще – власники квартир площею до 80 кв. м., будинків – 220 кв. м. та для різних типів нерухомості – до 300 кв. м.

Розмір туристичного збору становитиме, як і в минулі роки, 1 відсоток від вартості проживання.

Ставку збору за місця для паркування транспорту затвердили на рівні 0,075 %.

Єдиний податок для підприємців 1 групи становитиме 10 відсотків від прожиткового мінімуму.

Ставку земельного податку залишили на рівні нинішнього року, а це – 1 відсоток, утім, за певними категоріями земель його диференціюватимуть від 0,3 до 3%.

Орендна плата на землю не перевищуватиме 12% від нормативно-грошової оцінки, при цьому – її мінімальний розмір не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території.

Як і в раніше, до бюджету збиратимуть орендну плату за землю для ділянок, які використовуються як АЗС (6 %), наданих для ігорного бізнесу (12 %) та для ділянок, які були надані для гаражного будівництва кооперативам (1 %).

Натомість розмір орендної плати для земельних ділянок, де розміщуватимуть і експлуатуватимуть будівлі й споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства збільшили з 6 до 12 %, для ділянок, призначених для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови – із 3 до 9 %.

Такий же відсоток орендної плати затвердили й для ділянок, які визначені для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення, які надані для комерційної діяльності.

А для землі, яку використовуватимуть для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства, для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій та як станції технічного обслуговування автомобілів СТО та мийки транспорту плату збільшили з трьох до 6 відсотків.

Більш детально із матеріалами про розмір місцевих податків і зборів можна ознайомитися за посиланням

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.