У Черкасах 34 особи знайшли притулок в центрі реінтеграції безпритульних

Новини Черкаси

Тимчасове житло та реєстрацію можна отримати у Центрі реінтеграції для безпритульних та осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі, що діє на базі Благодійної організації “Від серця до серця”

«На сьогодні Центр реінтеграції вміщує 34 особи, але для всіх охочих місця все одно бракує, особливо в холодну пору року. Попри те, що ми намагаємось допомогти усім, хто цього потребує, маємо кілька правил та обмежень. Мета центру – дати тимчасове жито, щоб людина могла знайти роботу та соціалізуватися, тому, ми не беремо людей, які не можуть доглядати за собою. Тобто, наприклад, якщо людина після важкої травми, і їй потрібний сторонній догляд – ми відмовимо, адже не маємо ресурсу в такому постійному догляді. Ми не беремо на проживання дітей та людей пенсійного віку. Також обов’язковою умовою для проживання є відмова від алкоголю, наркотичних речовин та пошуки роботи», – розповідає керівник Центру реінтеграції Віталій Іващенко.

Володимир – один із жителів Центру реінтеграції. Сюди потрапив, коли вийшов із в’язниці по умовно-достроковому звільненню. Обов’язковою умовою якого є наявність місця проживання та реєстрації. Сам – житель Кіровоградщини, не має тут ні друзів, ні роботи, ні ресурсів для проживання. Та ще й родичі Володимира, аби позбавити його права на квартиру, в судовому порядку визнали чоловіка померлим. Про те, що Володимира немає серед живих, дізнався випадково, коли потрапив у в’язницю. Тоді, релігійна організація, яка здійснювала візити до місць позбавлення волі, допомогла чоловікові знайти адвоката, який би оскаржив рішення про його смерть та розповіла про благодійну організацію «Від серця до серця», де є можливість тимчасового проживання.

За час проживання у Центрі чоловіку вдалося знайти роботу та відновити себе серед живих. Тепер чекає поки закінчаться судові процеси, щоб повернути Володимиру власне житло.

«Якби не ця організація, я б не зміг вийти із в’язниці, не зміг би назбирати грошей на адвоката, який допомагає мені відновити право власності на майно. Це все час і ресурси, які я зараз не можу витрачати на те, щоб окремо знімати житло. Дуже вдячний такій можливості», – розповідає Володимир, мешканець Центру реінтеграції.

І хоча чоловік мріє про окреме житло, зазначає, що Центр реінтеграції дуже допомагає стати на ноги.

За п’ять місяців цього року Центр прихистив близько 50 осіб. Окрім даху над головою, тамтешні мешканці мають можливість отримати допомогу від професійного психолога та місіонерів черкаських церковних конфесій.

На сьогодні люди, які після звільнення звернулися за допомогою до Центру реінтеграції, окрім даху над головою, можуть отримати комплекс послуг, які в цілому сприяють соціальній адаптації в суспільстві.

До переліку послуг належать:

  • відновлення документів,
  • тимчасова реєстрація,
  • допомога в оформлені соціальних виплат,
  • сприяння в отриманні професії та працевлаштуванні,
  • консультації психолога, юриста,
  • соціальний супровід до медичних закладів.

Мешканці Центру отримують дворазове харчування на добу, за потреби можуть скористатися «Банком одягу», який на постійній основі поповнюється волонтерами організації.

Розповісти друзям
  • 1
    Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.