У 2018 році знайшли роботу понад 17 тисяч черкащан

Новини Черкаси Новини Черкаської області

За сприянням у працевлаштуванні у січні-травні 2018 року до Черкаської обласної служби зайнятості звернулось майже 14,5 тисячі безробітних осіб, всього з початку року послугами служби зайнятості користувалось 32,6 тисячі безробітних, що на 8,7% менше, ніж у відповідному періоді минулого року.

У січні- травні 2018 року 4,4 тисяч роботодавців регіону поінформували центри зайнятості та філії ОЦЗ про наявність 19,7 тис. вакансій (на 6,1% більше, порівняно з відповідним періодом минулого року).

Збільшення надходження розширило можливості служби зайнятості щодо працевлаштування пошукачів роботи. З початку року за сприяння служби зайнятості роботу отримали понад 17,5 тисяч осіб, що майже на 1 тис. осіб більше ніж у січні- травні минулого року. Слід зазначити, що понад 40% з них були працевлаштовані в перші дні після звернення до центрів зайнятості та філій ОЦЗ ще до набуття статусу безробітного.

За направлення центрів зайнятості та філій ОЦЗ у січні-травні п.р. працевлаштовані 43 внутрішньопереміщених осіб та 182 особи з числа демобілізованих військовослужбовців учасників АТО.

До тимчасової зайнятості були залучені 5,5 тис. осіб шляхом їх участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

З метою стимулювання створення нових робочих місць, в першу чергу для осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, роботодавцям надавалась компенсація витрат єдиного соціального внеску. Таким чином, з початку року були працевлаштовані 144 особи з числа безробітних.

Завдяки отриманню одноразово допомоги по безробіттю 29 осіб відкрили власну справу. Основними напрямками підприємницької діяльності є сфера оптової та роздрібної торгівлі, ремонту автотранспортних засобів, сільське господарство тощо.

Для допомоги у здобутті і вдосконаленні професійних знань, умінь та навичок організовувалось професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних. Навчання здійснювалось під замовлення роботодавців або для самозайнятості людиниі. З початку року 4,5 тисяч безробітних підвищували конкурентоспроможність на ринку праці.

Станом на 1 червня послугами обласної служби зайнятості користувалось 15,9 тисяч безробітних, що на 10% менше ніж на цю дату торік. З них 12,9 тисяч осіб отримували допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги по безробіттю у травні 2018 року становив 2280 гривень, що на 391 гривень більше, ніж у травні 2017 року.

Відділ статистики та прогнозування ОЦЗ

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.