Відповідь редакції “ЧК” на закиди прокуратури

Кримінал Черкаси Новини Черкаси

У № 14 нашої газети була надрукована стаття «Прокуратура для особливих доручень Бродського та Ко?». В цій публікації, спираючись на право, надане Законами  України  про ЗМІ і  інформацію,SONY DSC редакція привернула увагу прокуратури в Черкаській області на невиконання міським головою Черкас Сергієм Одаричем рішення суду щодо надання містобудівних умов і обмежень  ПрАТ « Експоінвест» під забудову і звернулася до прокуратури з запитаннями щодо термінів прокурорського реагування на правопорушення.

Раніше наша газета у своїх публікаціях  також звертала увагу прокуратури на  схеми виділення землі  у Черкасах з ознаками корупції, а також на корупційну складову Генплану міста, незаконну забудову на Митниці. Але  прокуратура ігнорувала публікації газети.

Після статті «Прокуратура для особливих доручень Бродського та Ко?» редакція з деяким подивом дізналася, що інформресурс обласного осередку партії «Відродження» розмістив лист обласної прокуратури щодо нашої  публікації: «Прокуратура Черкащини вважає, що проти неї ведеться брудна інформаційна кампанія».

Про  те, що прокуратура зробила заяву щодо статті «Прокуратура для особливих доручень Бродського та Ко?» повідомив на  прессконференції 7 вересня і мер Черкас. Виявилося,  що на одній зі сторінок прокуратури у Черкаській області в соціальній мережі “Фейсбук” (їх там чомусь дві!) є пост відносно публікації в «ЧК».

Погодьтеся, що претензії прокуратури у вигляді посту без підпису посадової особи виглядають, принаймні, підозрілими. Допустити, що мер Черкас визнав необґрунтовані і оформлені в неналежному вигляді  претензії,  заявою, можна, мабуть, тільки в одному випадку, якщо він співавтор.

Маніпуляція це, чи провокація – редакція газети «Черкаський Кур’єр» вважає за потрібне відреагувати на цей «зразок» епістолярного жанру  на сторінці прокуратури у “Фейсбуці”.

Автор посту на сторінці прокуратури визнає, що «…за фактом невиконання рішення суду від 22.08.2014 про зобов’язання виконавчого комітету та департаменту архітектури, містобудування та інспектування Черкаської міської ради надати ПрАТ «Експоінвест» містобудівні умови та обмеження для котеджної забудови, а також розроблення та внесення змін до генерального плану міста Черкаси зареєстроване  кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 382  КК України (умисне невиконання службовою особою вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню). Досудове розслідування по вказаному кримінальному провадженню здійснюється Соснівським управлінням  УМВС України в Черкаській області.

На даний час  розслідування кримінального правопорушення триває…»

Але прокуратура чомусь не уточнює коли розпочато розслідування правопорушення, на якій стадії воно перебуває.  Цікаво дізнатися, скільки у прокурорській практиці часу займає  розслідування подібних справ.

Прокуратура у пості на «ФБ» заявляє: «Брудна інформаційна кампанія проти органів прокуратури Черкаської області, яка розпочата в засобах масової інформації окремими зацікавленими особами, свідчить про їх намагання через ЗМІ здійснити вплив на прокурорів щодо прийняття ними рішень при виконанні службових обов’язків для досягнення своїх економічних цілей та дискредитує прокуратуру у вкрай скрутний для країни час.»

У чому прокуратура вбачає ознаки брудної кампанії проти себе? У тому, що газета вимагає реагування на свої публікації?! Або в тому, що поставила руба питання про те, що міський бюджет недораховується коштів через невиконання рішення суду?

Якщо ЗМІ має право “припускати” і “оцінювати”, то прокуратура, за специфікою своєї роботи,  повинна оперувати фактами, точними формулюванням, а не “оціночними” судженнями і голослівними заявами.

Автори посту від імені прокуратури також  закликають: «не втягувати органи прокуратури у протистояння суб’єктів підприємницької діяльності з органами державної влади та місцевого самоврядування під час вирішення питань господарської діяльності».

Газета звернула увагу правоохоронного органу на корупційну схему. Якщо прокуратура закликає не турбувати її з приводу протистояння  бізнесу і органу місцевого самоврядування, по якому винесено судове рішення і яке має явні ознаки корупції, то кому ця правоохоронна структура слугує?

Розповісти друзям

1 коментар до “Відповідь редакції “ЧК” на закиди прокуратури

  1. 0

    0

    “Допустити, що мер Черкас визнав необґрунтовані і оформлені і не оформлені належним чином претензії, можна назвати, мабуть, тільки якщо ти співавтор цієї “публікації” Что это за абракадабра” .В Ответе “ЧК” было написано иначе . Верните первоначальный (газетній) текст .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.