Ціна компромісу – проїзд здорожчає, кількість автобусів зменьшиться

Новини Черкаси

Частина черкаських маршруток 26 лютого 2015 року  не виїхали на маршрути . Так перевізники “протестували” проти відмови влади підвищити ціни на проїзд. Нині в Черкасах за квиток сплачують три гривні, бізнесмени кажуть – збільшити його вартість необхідно принаймі вдвічі.

1087430

Студентка Яна більше двадцяти хвилин чекає на тролейбус. Бо проїзд вдвічі дешевше ніж маршруткою. Три гривні за квиток – відчутний удар по студентській кишені. Дівчина вже мізкує – що робити, якщо перевізники підвищать плату ще хоч на гривню.

“Ціни ростуть, потрібно якось економити, з часом планую ходити пішки, хоч дорога не близька, десь півгодини приблизно, але буду ходить, щоб на літо купити велосипед, і не користуватись громадським транспортом”, – говорить Яна Лимаренко, черкащанка.

Водночас у Черкаській міській раді повідомили, що під час останньої наради з перевізниками вручили їм нові графіки руху, де передбачено зменшення кількості рейсів на 25%.

“До 10:00 графік залишається незмінним, із 10:00 до 16:00 автобуси їздять через один, порівняно з попередніми графіками, із 16:00 до 19:00 – їздять, як і раніше, а вже після 19:00 – теж через один. Тобто в години пік усі автобуси ходитимуть у такому режимі, як завжди”стверджує директор департаменту житлово-комунального комплексу міськради Андрій Наумчук.

“Якщо в них зараз 4 гривні – це тариф, який вони пропонують, то, зменшивши на 25% кількість рейсів, вони зменшать собівартість перевезень. Це дозволить беззбитково залишити тариф на рівні 3 гривень”, – підкреслив він.

Зазначено, що такі зміни влада запропонувала перевізникам тимчасово – на час, доки проходитиме регуляторна процедура й узгоджуватимуться інші рішення.

Чиновники обіцяють: плату за проїзд погодяться підняти лише після громадського обговорення – їх зараз лише організовують. Та й триватимуть вони – місяць. Якою буде вартість квитка по завершенню обговорень – прогнозувати не беруться.

14030924592257

“Яким тариф буде затверджено – це питання інше. Але на сьогодні ми розглядаємо на винесення з розрахунку 4 гривні, хоча сьогодні до кінця дня перевізники зобов’язались подати розрахунки”, – говорить Ірина Удод, директор департаменту економіки та розвитку Черкаського МВК.

А тих бізнесменів, які сьогодні не вивели на рейси маршрутки, чиновники обіцяють покарати. Кажуть: такий саботаж – це підстава для припинення дозволів на здійснення перевезень.

За інформацією Подробиці

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.