Центр реінтеграції безпритульних 4 рік функціонує в Черкасах (відео)

Новини Черкаси

В Черкасах вже майже 4 роки функціонує Центр реінтеграції безпритульних осіб, який створено на базі  благодійної організації ЛЖВ “Від серця до серця” . В закладі черкащанам, що не мають домівки,  надають допомогу у відновлені документів, надають житло та допомагають стати на ноги.

Історій, як і чому дорослі люди опиняються на вулиці  – безліч.

Про роботу з людьми у скрутній життєвій ситуації в сюжеті  ОДТРК “Рось”.

12115491_513129368856395_5441270482225274082_n

Після смерті чоловіка черкащанка Людмила залишилася без квартири. Житло обманом у неї відібрали її ж знайомі. До міського центру реінтеграції безпритульних вона звернулася  у 2013-му. Там допомогли повернули всі необхідні документи. Людмила зізнається: пройшло чимало часу, перш ніж вона знову відчула себе людиною.

Офіційне відкриття було ще у 2012 році, тоді директор установи звернулася до міської влади – чиновники виділили кошти на ремонт.

Для реінтеграції безпритульних осіб у суспільство на базі центру створені – виробництво меблів та швейна дільниця, де люди набувають практичного досвіду роботи дляподальшого працевлаштування.

Завдяки  фінансовій підтримці міської влади, Міжнародних організацій (наприклад, чеської організації «ADRA»),  ми придбали  меблі  для центру та твердопаливний котел (800 кв.м) для його обігріву – замість буржуйки, що не одну зиму рятувала тут від морозних ночей півтора десятки безпритульних. Сьогодні в Центрі одночасно можуть перебувати  до 40 осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах – де їм надається харчування, комплексна соціальна допомога, спрямована на повернення людини до повноцінного життя у суспільстві, всебічна психологічна підтримка. Нині центр  отримує постійне фінансування у рамках міської програми «Турбота», а до його офіційних обов’язків входить реєстрація черкаських безпритульних, інформують на офіційній сторінці благодійної організації у Фейсбуці.

За увесь час роботи центру він дав можливість повернутись із вулиці до нормального життя 450 черкащанам. Мешкати у центрі безхатьки можуть до півроку – протягом цього часу вони проходять лікування від алко- або наркозалежності, отримують допомогу від професійного психолога та  місіонерів черкаських церковних конфесій, за необхідності мають можливість здобути професію та роботу.

Проте, центр реінтеграції та  створене на його базі соціальне підприємство стали  поворотним етапом у житті кількох сотень черкаських безхатьок: комусь вдалося  не лише вилікуватись від алкоголізму, але й, завдяки цьому,  через кілька років вуличних поневірянь, знову бути прийнятим у родину, ще когось  через центр відшукали родичі – і також забрали додому.  Але найбільше тут пам’ятають хлопчину, що потрапив до центру реінтеграції із умовним покаранням, а вийшов – людиною із престижною роботою, сьогодні він перебрався до столиці, де так само успішно працює і має родину.

 

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.