Три компанії провели презентацію транспортної реформи Черкас

Новини Черкаси

У середу 25 січня в кабінеті 206 Черкаської міської ради провели обговорення можливостей покращення системи пасажирських перевезень Черкас . Зокрема обговорювалися питання впровадження електронних квитків, відстеження транспорту в реальному часі та розумні зупинки. Своє бачення в сфері реформування презентували 3 компанії (чесько-білоруська компанія,тернопільська та черкаська).

Черкаська компанія, яка тестувала систему Mapamagic на тролейбусах міста наприкінці минулого року, заявила про власне  бачення реформи пасажироперевезень. Зокрема технічний керівник проекту Валерія Яковенко зазначила наступне:

– Наш проект надає можливість відслідковувати громадський транспорт в режимі реального часу, як перевізникам так і пасажирам. Перевізник матиме можливість слідкувати за власними транспортними засобами без доступу до даних інших перевізників. У той же час Департамент ЖКГ матиме доступ до всієї інформації. Пасажири можуть слідкувати за маршрутами автобусів через мобільний додаток або безпосередньо через браузер.

Компанія готова надати систему місту у безоплатне користування на 5 років. Також мають бажання розширити співпрацю в питаннях створення диспетчерського центру та запровадження розумних зупинок. Втім на  закупівлю дороговартісної техніки та обладнання пропонують залучити бюджетні кошти.

Друга компанія «ІВА Україна», що має штаб у Чехії та досвід роботи в містах Білорусі (Мінськ, Гомель) також мала змогу провести презентацію свого проекту, зокрема її  представник  Сергій Байбара розповів, що на території України система ще не використовувалась.

“В нашій системі варто зазначити 3 складові. Зокрема це оперативний диспетчерський контроль за транспортом на лінії,  управління пасажирським транспортом на основі навігаційного забезпечення та інформування пасажирів про час прибування транспортних засобів на зупинках, запровадження електронного квитка”, – зазначив Сергій Пайвора.

Вартість впровадження системи для міста не була озвучена, так як є потреба в розробці  технічного завдання без якого ціну не можливо порахувати.

Тернополяни привезли до Черкас свої систему, яка вже застосовується на вулицях Тернополя. Її представляла компанія «Системний зв’язок». Послуги мають спільні риси з презентацією компанії «ІВА Україна», єдина відміність в пропозиції  поступового переходу  з системи оплати за проїзд за участі кондукторів на безкондукторну систему.

16244247_1224954940919760_474397802_n

“Ми пропонуємо, на відміну від попередників,  плавний перевід від кондукторної до безкондукторної системи. Пропонуємо починати з ручних валідаторів, що приймають оплату готівкою. Коли кондуктор отримує готівкові кошти, він друкує разовий квиток (за допомогою картки оператора) і віддає його пасажиру. І ми можемо вести оозмову про облік пасажирів”, – зазначив  представник компанії «Системний зв’язок» Олег Терлецький.

Також представники компаній зазначили, що перед вибором системи управління міським пасажирським транспортом варто визначитись  із напрямком реформування транспортної системи.

Фото з сайту: “Про Все”

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.