Третій тур вакцинації від поліомієліту стартував на Черкащині 25 січня

Медицина Черкаси Новини Черкаси Новини Черкаської області

Для проведення останнього третього туру імунізації проти поліомієліту на Черкащину розподілено 60 тисяч доз пероральної вакцини проти поліомієліту та 6 тисяч піпеток-крапельниць.

scheplennya

Про це інформують в прес-службі Департаменту охорони здоровя Черкаської ОДА.

 Препарати надані Дитячим фондом ООН в Україні (ЮНІСЕФ) у якості гуманітарної допомоги, яку отримали 22 січня. Щеплюватимуть дітей від 2 до 10 років з 25 січня.

У середині поточного місяця відбулася нарада профільного Міністерства щодо планування ІІІ раунду додаткової імунізації проти поліомієліту. Участь у ній взяла заступник директора Департаменту охорони здоров’я Черкаськоъ ОДА Наталя Лакуста. 23 січня фахівці та головні позаштатні спеціалісти Департаменту взяли участь у селекторній нараді МОЗ України щодо планування проведення цього туру.

Третій раунд щеплень триватиме два тижні. Медики прогнозують, що через зростання захворюваності на ГРВІ та грип можливе подовження терміну до трьох тижнів.

– Слід зазначити, що епідемічні процеси щодо грипу та ГРВІ не є протипоказанням для впровадження вакцинації проти поліомієліту. Залежно від розвитку ситуації із захворюваністю ми будемо коригувати вакцинальну кампанію, відповідно до епідситуації кожного регіону і, за потреби продовжувати, аби охопити імунізацією необхідну кількість дітей, – повідомив на брифінгу заступник Міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець.

– Усі області отримали від МОЗ детальну інформацію з роз`ясненнями, як проводити третій тур, зважаючи на епідемічну ситуацію. У дітей перевірятимуть температуру тіла, моніторинг стану дитини буде здійснюватися в посиленому режимі.

Нагадаємо, Європейська комісія виділила 900 тисяч євро для придбання 4,5 тисяч доз вакцини ОПВ для проведення третього раунду щеплень.

ДО ТЕМИ:

У країні у першому раунді, який проходив з 19 жовтня по 9 листопада, вдалося вакцинувати приблизно 65% дітей. В другому, з 30 листопада по 18 грудня, цей показник зріс до 75%.

Метою додаткової трьохраундової імунізації в рамках реагування на спалах поліомієліту є зупинка передачі вірусу.

Лише охоплення вакцинацією 95% дітей може спинити циркуляцію поліовірусу та забезпечити колективний імунітет, аби вберегти країну від поширення невиліковної хвороби.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.