Транспортну реформу Черкас знову ”відправили” на довивчення

Новини Черкаси

Сьогодні на засіданні новоствореного виконавчого комітету розглядали можливість проведення транспортної реформи: підвищення вартості проїзду до 5 грн. у громадському транспорті. Після тривалих обговорень та суперечок таки вирішили поки не підвищувати проїзд, натомість довивчати питання транспортної реформи, створити робочу групу, яка врахує пропозиції усіх причетних сторін.

“На той час, коли собівартість перевезення складає 7 грн, перевізники просять 5 грн., але я звертався до перевізників раніше депутатським зверненням стосовно перевезення дітей з багатодітних родин, то вони не можуть вдень навіть перевезти 10 чи 15 дітей таких категорій”,- розповів секретар Черкаської міської ради Ярослав Нищик.

Натомість представник транспортної профспілки зауважив, що різницю від вартості проїзду має компенсувати перевізникам і міська влада.

“Є закон про автомобільний транспорт, де чітко вказано, міська влада має компенсувати перевезення, чому місцева влада міста Черкаси не компенсує ні копійки. Державних перевізників у нас немає. Треба купити новий автобус і не один. Якщо нічого не змінити, повірте мені, якість не покращиться, перевізники Черкас на сьогоднішні день уже заряджені”,- зауважив представник профспілки Петро Жигайло.

Черкаський перевізник Володимир Соломенний теж зауважив, що три роки тому в місті було 28 маршрутів, а зараз – 20.

“За 3 роки 12 автобусів куплені в місті, якщо не поліпшити умови перевізникам, то у місті взагалі залишиться 15 маршрутів, для цього треба платити”, – зазначив перевізник.

Також обговорили й питання встановлення трекерів на маршрути. Так як проблем накопичилося багато вирішили відправити проект на доопрацювання, створити робочу групу, яка вивчить пропозиції громадськості, перевізників, також нормально має працювати і конкурсний комітет, що дозволяє перевізникам надавати транспортні послуги. Громадськість і перевізники вимагають нарешті зробити в місті радикальну транспортну реформу.

Інна Молчанова

Розповісти друзям
  • 4
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.