Справа про золотоніський колектор: розкрадено 12 000 000 гривень

Золотоноша Новини Черкаської області

Національне антикорупційне бюро України повідомило директора золотоніськогоСергій Кузнєцов КП «Міський водоканал» Сергія Кузнєцова про підозру у розтраті державних коштів, виділених на реконструкцію самопливного та напірного колекторів водовідведення в місті Золотоноша.

Керівника КП «Міський водоканал» суд взяв під варту з альтернативою застави в 2 мільйони гривень. Заставу за нього було внесено, і наразі  директор водоканалу на волі. Власне, що таке 2 000 000 гривень або біля 80 000 доларів за наявного розмаху корупції в Золотоноші?! Сума поцуплених у держави коштів, яка фігурує  тільки у даному провадженні, 12 000 000 гривень.

Нагадаємо, цей кримінальний епізод золотоніської корупційної історії розпочався з освоєння золотоніськими комунальниками за три дні 30 мільйонів державних коштів без виконання будь-яких ремонтних робіт.  Народний депутат Владислав Голуб ініціював перевірку цієї оборудки. Результатом перевірки стало відкриття кримінального провадження щодо привласнення коштів, виділених на реконструкцію колекторів у м. Золотоноша.

Мер Золотоноші Віталій Войцехівський тоді зібрав у Черкасах прес-конференцію і гучно заявив, що все це –  підступи народного депутата.  А справа розсиплеться, як картковий будиночок. Коли ж питання залагодити не вдалося, золотоніські міські владці почали виплутуватися. Мовляв, спрямували правоохоронців хибним шляхом, бо гроші не на ремонт, а на закупівлю будматеріалів пішли, які зберігаються в  Київській області і навіть акт перевірки Держаудиту надали, а заодно організували інформаційну кампанію проти народного депутата. Проте Владислав Голуб звернувся до Держаудиту, і виявилося, що акт перевірки – фікція… У справі з’явилися нові подробиці і фігуранти.

За інформацією прес-центру НАБУ, 29 березня 2018 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили про підозру директора одного з комунальних підприємств у Черкаській області, а також директора приватного підприємства у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

Цього ж дня в ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження здійснено обшуки у Золотоноші та вилучено документи, речі та предмети, що можуть бути використані як докази винуватості підозрюваних осіб. 31 березня 2018 року Солом’янський районний суд м. Києва обрав запобіжні заходи підозрюваним у кримінальному провадженні  у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави, зокрема директору золотоніського КП «Міський водоканал» у розмірі 2 млн грн.

Слідство встановило, знаючи про незадовільний стан самоплинного та напірного колекторів водовідведення у м. Золотоноша та необхідність їх реконструкції, службовці комунального підприємства домовилися з представниками ТОВ про виготовлення підробленої проектно-кошторисної документації.

На думку детективів НАБУ, у документацію було внесено завідомо неправдиві відомості щодо фактичного обсягу робіт, а також об’ємів та вартості матеріалів, які необхідні для їх виконання. Відповідно до висновку експертизи, ринкова вартість однієї каналізаційної труби могла становити близько 11 тис. грн, тоді як у документації вартість однієї труби була вказана в сумі понад 16 тис. грн. Міністерство екології та природних ресурсів України затвердило поданий проект кошторису, підготовлений службовцями комунального підприємства. Відтак, з державного бюджету було виділено кошти для реалізації проекту.

Як виявили детективи НАБУ, керівництво КП «Міський водоканал» одночасно уклало договір з іншим приватним підприємством у Київській області на постачання матеріалів для реалізації робіт з реконструкції за ринковою ціною. Досудовим розслідуванням встановлено, що різниця у вартості між заявленою у підробленій документації та фактичною була привласнена посадовцями комунального підприємства. На даний час встановлено, що внаслідок вказаних дій державі було завдано збитків у сумі понад 12 млн грн, йдеться у повідомленні прес-центру НАБУ.

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснюється спільно з Управлінням захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції.

На жаль, це не єдина справа, і не перші вкрадені у платників податків мільйони гривень. Десятки років фігуранти цих справ будували клептократичну систему управління, за  якої корупція і фінансові махінації були єдиним мотивом їх діяльності, а матеріальне зацікавлення стало традиційним  явищем.  Через відсутність покарання кожен, хто брав хабар чи відкат, незалежно від рангу і посади був впевнений – нічого за це не буде.

Ця золотоніська справа  доводить, що боротьба з корупцією це не тільки робота правоохоронців, а й наша  спільна справа. Кожна службова особа повинна знати про невідворотність покарання за скоєне протиправне діяння, і  суспільство має показати рішучість у подоланні корупції. Тільки тоді ми зможемо  побудувати економіку, яка дасть змогу чесно  заробляти на гідний рівень життя в правовій державі.

Джерело: “Черкаський кур’єр” від 04.04.2018

Розповісти друзям
  • 93
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.