Справа про золотоніський колектор: фігуранти хочуть уникнути відповідальності

Новини Черкаської області

У Золотоноші надзвичайну ситуацію слід оголосити не тільки через колектор, а й через корупцію, кількість кримінальних справ по якій вже зашкалює, але жоден фігурант ще не притягнутий до відповідальності.

Нині правоохоронцями проводиться розслідування кримінальної справи щодо привласнення державних коштів на реконструкції самоплинного та напірного колекторів водовідведення по вул. Шевченка в м. Золотоноша. Ціна питання першої черги реконструкції колектору згідно договору становила 30,99 млн грн. Наприкінці грудня 2016 року «Міський водоканал» перерахував ТОВ “Ресурстехнобуд” 27,00 млн грн. Кошти були підрядником отримані, та замість проведення робіт, на них, порушуючи законодавство, були нібито закуплені будівельні матеріали на усі чотири черги реконструкції. По цій оборудці було відкрито кримінальне провадження про привласнення державних коштів в особливо великих розмірах. Проте фігуранти справи, діючи за принципом «кращий захист – напад», звернулися до Господарського суду Черкаської області з зустрічним позовом. Підрядник ТОВ «Ресурстехнобуд» вирішив стягнути з золотоніського водоканалу заборгованість у розмірі майже 800 тисяч гривень за роботи, які нібито виконував у борг.

До теми: Справа про золотоніські очисні: на майно директора ТзОВ «Ресурстехнобуд» накладений арешт

На першому ж засіданні суду 5 грудня 2017 року обидві сторони процесу продемонстрували цілковите порозуміння і погодилися зі стягненням заборгованості, а чому б і ні, адже судове рішення може бути першим кроком до закриття іншого кримінального провадження, яке загрожує фігурантам позбавленням волі. Представник ТОВ «Ресурстехнобуд» на засіданні 5 грудня 2017 р. дав головуючій у справі судді Вікторії Потапенко таке пояснення: «У зв’язку з обставинами 29 грудня 2016 року до основного Договору було укладено Додаткову угоду, відповідно до якої роботи мали розпочатися протягом трьох днів з моменту отримання від замовника документів і завершитися до 30 грудня 2017 року. Тобто строк дії основного договору було продовжено до 30 грудня 2017 року. Було проведено ряд робіт у жовтні 2017 року, і по їх закінченню 31 грудня 2017 року укладені та підписані акти виконаних робіт №6 та №7».

Головуюча у справі суддя Потапенко В. В.

Саме по цим актам підрядник вимагає стягнути з КП «Міський водоканал» заборгованість у розмірі 787 899 грн. Для ретельного вивчення справи представником прокуратури засідання суду кілька разів переносили.

В ході розгляду справи з’ясувалося, що до основного Договору були укладені в один день дві Додаткові угоди. «Додаткова угода №1 передбачала, що замовник та виконавець зменшують обсяг робіт орієнтовно на 3 млн. 200 тис. грн., і ці кошти повертають в держбюджет. А Додаткова угода №2 передбачала продовження дії основного договору на рік – до 31 грудня 2017 року зі збільшенням обсягу тих самих робіт на ті ж самі 3 млн. 200 тис. грн.»,– розповів представник «Агентства політичних новин» Костянтин Бондар, який був присутній на засіданні.

Держказначейство Черкаської області зареєструвало лише Додаткову угоду №1, а іншу – №2 визнало нікчемною. Тепер обидва фігуранти справи намагаються узаконити Додаткову угоду №2, за якої термін робіт продовжувався ще на рік, щоб таким чином уникнути відповідальності.

Додамо, що прокурор Синецька О.Ю. подала до суду клопотання про виклик експерта для надання пояснень відповідно до вимог статей 43169 ГПК України, йдеться у тексті Ухвали Господарського суду Черкаської області від 10. 01.2018 року.

Читайте також: У Золотоноші в тендері переміг фігурант кримінальних справ

Експерт, який проводив експертизу проекту реконструкції колектору, з’ясував, що графічна частина проекту виконана лише частково, а кошторис розроблений на усі чотири черги реконструкції колектору. Крім того, в Ухвалі Господарського суду від 10.01.2018 року зазначено: «За клопотанням прокурора до матеріалів справи долучено копію висновку експерта за результатами проведення судової будівельно-технічної експертизи від 27.07.2017 за №631/17-23, відповідно до якого в результаті завищення розцінок обсягів робіт, завищення кошторисної документації першої черги об’єкту «Реконструкція самоплинного та напірного колекторів водовідведення по вулиці Шевченка в м. Золотоноша Черкаської області» в цінах на 01.08.2016 року складає 18358193 грн». Тобто завищення цін від основної суми договору – 30,99 млн. грн.. по тодішнім цінам на матеріали склало  понад 18 млн. грн..!

Фото з місця прориву колектору

Проект реконструкції колектору розробляла фірма-підрядник «Дніпро-Інжиніринг», яка здійснювала авторський і технічний нагляд – ще один фігурант «змови».

Наступне засідання по справі має відбутися 7 лютого. А поки «суд та справа», у Золотоноші продовжує «рвати» колектор. Ремонти на десятки мільйонів не дають ніяких результатів. 2 лютого сталася чергова аварія на гілці напірного колектору, через що значна частина стоків потрапила до річки. В місті оголосили надзвичайну ситуацію.

Скільки грошей платників податків ще буде «відмито» на колекторі по кишенях,  невідомо.  І поки винні не будуть притягнуті до відповідальності, цьому   неможна зарадити.

Надзвичайну ситуацію слід оголосити  не тільки через колектор, а й через корупцію в Золотоноші, кількість  кримінальних справ по якій вже зашкалює.

Народний депутат Владислав Голуб, до виборчого округу якого входить Золотоніщина, звертає на це увагу головного прокурора Черкаської області Сергія Овчаренка, голови облдержадміністрації Юрія Ткаченка, керівника НАБУ, Президента й Прем’єр-міністра України.

«Хочу вірити, що головуючій у справі судді Потапенко Вікторії Вікторівні нічого не завадить винести правосудне і справедливе рішення. Якщо заради встановлення справедливості потрібно буде залучити до справи закордонних спеціалістів і фахівців, включаючи послів та суддів Європейського Суду з прав людини, я це виконаю», – запевнив Владислав Голуб.

Джерело: “Черкаський кур’єр” від 07.02.2018

Розповісти друзям
  • 24
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.