Справа про золотоніські очисні: схему розкрадання викрито

Новини Черкаської області

Про підозру повідомлено директору товариства, який завдав державі збитків на майже 5 млн. грн. при реконструкції очисних споруд у м. Золотоноша.

У справі за поданням народного депутата Владислава Голуба щодо розкрадання державних коштів на реконструкції очисних споруд золотоніського КП «Міський водоканал» з’явився ще один фігурант. Є надія, що нарешті казнокради отримають по заслугах, щоб іншим не кортіло грабувати платників податків, позбавляючи майбутнього наших дітей і онуків. Адже наживаються корупціонери при владі не за рахунок якоїсь ефемерної держави, а за наш з вами. За рахунок тих самих пенсіонерів, які отримали по 100-200 гривень надбавки, хоча важко працювали навіть на шкідливих підприємствах. Бо чиновники замість контролювати, чи сплачують роботодавці податки за працівників і чи відповідають зарплати умовам праці, разом з цими роботодавцями набивали собі кишені хабарами та відкатами. Явно, примітивно, цинічно. У результаті – безкоштовна кваліфікована медична допомога стала недоступною; пенсії та допомоги такі, що померти не дають, але і жити не дозволяють; відтік кадрів за кордон гробить науку і технологічний розвиток країни. У більшості цивілізованих країн казнокрадам і руки б не подали. А наші люди терпіли, бо боялися втратити навіть те, що є.

І коли нарешті з’явилися молоді політики, які воліють жити і працювати за європейськими стандартами, а не ганьбити себе участю в злочинних схемах, які не побоялися кинути виклик корупціонерам, нам усім потрібно їх підтримати. Бо це – наш шанс забезпечити гідне майбутнє нашим дітям на своїй Батьківщині, а не в Польщі чи Італії… Нам усією громадськістю потрібно контролювати, щоб цю справу про розкрадання наших коштів на реконструкції золотоніських очисних було доведено до суду і, щоб той, хто крав, поніс покарання.

Мова наразі йде про кримінальне провадження 12015250000000292 щодо привласнення державних коштів на роботах по реконструкції очисних споруд в місті Золотоноша. Довготривала і дороговартісна реконструкція цього об’єкту перетворилася на «чорну діру», яка щорічно поглинала десятки мільйонів коштів платників податків, а очисні як отруювали, так і продовжують отруювати довкілля. Екологічна катастрофа на річках Золотоношка і Суха Згар набула загальнодержавного масштабу. Люди били на сполох, а корумповане чиновництво убезпечувало себе круговою порукою.

Тільки після звернень народного депутата Владислава Голуба контролюючі і правоохоронні органи провели перевірки, і було відкрито кримінальне провадження. Справу цю, що не дивно, відразу спробували спустити на гальмах, а потім, можливо, тихцем закрити.

Читайте також: Чому міська влада Золотоноші воліє працювати з фігурантами кримінальних справ?

Так би воно і було. Якби не наполегливість Голуба, який усіма доступними нардепу засобами контролював і піддавав розголосу хід справи, апелював до ОДА, звертався до АП, Кабміну, Генпрокурора…

Як відомо, Генеральний прокурор Юрій Луценко на нараді у червні ц.р. піддав гострій критиці прокуратуру Черкаської області за те, що «кримінальні справи, де фігурують службові особи Золотоніської міськради і КП «Міський водоканал», на догоду місцевим феодалам намагалися приховати за менш тяжкими статтями і досі не довели до суду».

Ось декілька цитат з виступу Генпрокурора. «… Слідчих Нацполіціїї не спонукало надати правильну правову оцінку діям службових осіб Золотоніської міськради і КП «Міський водоканал». Незважаючи на збитки в 7 мільйонів бюджетних коштів, розтрату кваліфіковано за частиною 3. ст. 191. Звичайно, при перевірці ГПУ це вилізло і тут же пішла перекваліфікація на частину 5-ту. Я розумію, що затягнуті процедури експертизи, яка встановлює точні обсяги, але це не підстава, щоб на догоду певним місцевим «князькам» приховувати певну кваліфікацію». «Аналогічна резонансна справа в Золотоноші за фактом реконструкції очисних споруд: 5,6 млн. грн, як то кажуть, «розпиляли», розікрали. Слідчі Нацполіції два роки не можуть її правильно кваліфікувати, і тільки  перевірка Генпрокуратури зробила чудо – нарешті справу кваліфіковано за ч.5. ст191», – зазначив Юрій Луценко.

Нещодавно обласна прокуратура повідомила про результати процесуального керівництва вищезгаданого Генпрокурором кримінального провадження за ознаками ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

«Досудовим розслідуванням установлено, що директор товариства з обмеженою відповідальністю під час будівництва об’єкту «Очисні споруди м. Золотоноша – реконструкція (III черга)», зловживаючи своїм службовим становищем, умисно, шляхом завищення вартості обладнання, яке постачалося на вказаний об’єкт будівництва, та внесення до офіційних документів відомостей про роботи, які не передбачено проектно-кошторисною документацією, привласнив бюджетні кошти на загальну суму близько 5 млн. грн.

Зазначеній вище особі повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України» – йдеться у повідомленні прокуратури Черкаської області.

Як зазначає прес-служба прокуратури, на цей час досудове розслідування в кримінальному провадженні триває, слідчими та процесуальними керівниками вживаються заходи щодо забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень, у тому числі обрання підозрюваному запобіжного заходу та відшкодування завданих державі збитків.

Хід слідства взято на контроль керівництвом прокуратури області.

За вчинене кримінальне правопорушення особі загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що наприкінці червня ц. р. у рамках зазначеного кримінального провадження №12015250000000292 щодо привласнення державних коштів на роботах по реконструкції очисних споруд підозру у вчиненні кримінального правопорушення оголосили посадовцю Черкаської облдержадміністрації. А саме, екс-керівникові відділу управління капітального будівництва Черкаської облдержадміністрації. За інформацією із власних джерел, «ЧК» стало відомо, що мова йшла про колишнього начальника відділу – заступника начальника управління
капітального будівництва Черкаської ОДА Владислава Ж. Ми повідомляли про це у липневому числі «ЧК».

Наразі з’явився ще один фігурант справи – директор товариства з обмеженою відповідальністю, якому інкримінується привласнення бюджетних коштів на суму близько 5 млн. грн.

ЗМІ неодноразово звертали увагу, що кілька років поспіль дивним чином тендерні процедури у Золотоноші виграє підприємство ТОВ «Ресурстехнобуд». Саме це підприємство отримало на свій рахунок державні кошти за реконструкцію очисних, ремонт самоплинного та напірного колекторів водовідведення по вул. Шевченка в м. Золотоноша.

За даними «Вісника держзакупівель», ТОВ «Ресурстехнобуд» почав вигравати тендери з 2012 року і всі в Черкаській області, пов’язані з очисними спорудами і каналізацією в Золотоноші. А за інформацією видання «Наші гроші», «підприємство ТОВ «Ресурстехнобуд» вже неодноразово підозрювалось у розкраданні бюджетних коштів».

Проте золотоніська міська влада із завидною постійністю воліє мати справу з підрядниками – фігурантами кримінальних справ. Чому? Питання риторичне.

Джерело: “Черкаський кур’єр” від 15.11.2017

Розповісти друзям

2 коментарів до “Справа про золотоніські очисні: схему розкрадання викрито

  1. 0

    0

    Тому що ті мільйони вже розділили, а повертать не хочеться. Так як і Черкаська міська влада за забудову Митниці. Кров ллється а гроші не повернуть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.