Споживачі Черкащини, що не мають лічильників платитимуть за газ за новими нормами

Новини Черкаської області

Мешканці Черкащини, що є споживачами природнього газу та у яких відсутній газовий лічильник, відсьогодні можуть зітхнути. Уряд ввів в дію нові норми споживання. Тим самим скасовано завищені у 3 рази норми, які в рахунках за грудень 2018 року почали отримувати мешканці області 

Кабінет Міністрів України в рамках поновлення справедливих норм споживання газу населенням України ухвалив рішення про встановлення норми в 3,29 кубометра газу на одну особу на місяць для домогосподарств, які не мають лічильників.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

Відповідна Постанова унеможливлює незаконні дії постачальників природного газу виставляти населенню, яке немає лічильників газу, завищенні платіжки.

Підставою застосування “завищених” норм стало визнання 27 листопада 2018 року Верховним судом України протиправними та нечинними постанов Кабінету Міністрів України № 203 та 204 від 23 березня 2016 року. Даними постановами з 1 лютого 2016 року без будь-яких обгрунтувань і розрахунків були введені занижені майже утричі норми споживання для споживачів без лічильників.

Урядовці закликали громадян не сплачувати завищені норми.

Споживання газу на Черкащині і в порівнянні з нормами (м. куб на 1 людину в місяць)

Категорія споживання газуНорми, котрі були визнані судом незаконнимиДіючі від листопада 2018р.
норми
Норми встановлені КМУ
30.01.2019
Плита газова з ЦГВ3,39,83,29
Плита газова без ЦГВ5,418,35,39

Як відомо, нарахування за використаний газ здійснюється відповідно до встановлених державою норм споживання природного газу. Встановлення нормативів споживання природного газу для домоволодінь без лічильників належить до компетенції Кабінету Міністрів України.

Розповісти друзям
  • 56
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.