Чому золотоніських депутатів не збентежили масштабні розкрадання коштів

Золотоноша Новини Черкаської області

41 питання порядку денного – за годину.  Так екстерном, майже без обговорень, пройшла у вівторок, 3 квітня сесія Золотоніської міської ради, на якій депутати сумлінно підіймали руки, майже одноголосно ухваливши всі питання. На перший погляд – міська влада «дбає» про своїх громадян, але чи дійсно це так, давайте з’ясуємо декілька аспектів.

Прийшли мовчки попіднімати руки

Годинне голосування відзначилось монотонним читанням з листка представників Золотоніської міськради проектів рішень, та звітів. Чи відомий був зміст проектів самим депутатам – залишається незрозумілим. Мотивували таке голосування тим, що попередньо питання були розглянуті й обговорені депутатами на спеціальних комісіях, на яких, до речі, не всі депутати були присутні. Підтвердив відсутність деяких депутатів на сесіях та комісіях і сам голова мандатної комісії з питань депутатської діяльності, етики та питань щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, зачитавши перед присутніми звіт комісій. «З  2017 року і по даний час в Золотоніській міській раді було проведено 14 комісій та 15 сесій міської ради»,- резюмував голова комісії Валерій Федорець. Перерахував і депутатів-прогульників.

Ні слова про 12 мільйонів

Жодним чином під час тишком-нишком проведеної сесії ніхто не пригадав візит 29 березня детективів Національного антикорупційного бюро України, які повідомили про підозру у розтраті державних коштів, виділених на реконструкцію самоплинного та напірного колекторів водовідведення в місті Золотоноша, директору Золотоніського КП «Міський водоканал» Сергію Кузнєцову та директору приватного підприємства.

До теми:  Справа про золотоніський колектор: розкрадено 12 000 000 гривень

В той час, коли у тридцятитисячного міста не сходив з вуст візит НАБУ і проведення ними обшуків, повідомляли обласні, всеукраїнські ЗМІ, зрештою офіційний сайт НАБУ, а золотоніське «пригодоване» виданнячко тихенько написало: «Золотоношу вчетверте накрила хвиля обшуків». Ні про підозру, ні про завдані державі збитки у сумі понад 12 млн грн. ні слова не зазначено. Чи хіба стосовно таких «захмарних» коштів міська влада вже набачилася обшуків?

«Закриті» до проблем міста і району

На засідання прибуло 23 депутати і нуль представників від громадськості. Відзначимо, простим громадянам потрапити на сесію міської ради майже не можливо, бо навіть заслужений лікар України, хірург Валерій Калина, який прийшов попросити депутатів спрямувати кошти на ремонт хірургічного відділення, не зміг потрапити на засідання.  

«Він намагався прийти на сесію до депутатів, то йому пояснили, що він не депутат і перебування його на сесії недоцільне, а на питання виділення грошей пообіцяли перетелефонувати і дати відповідь пізніше»,- так прокоментував спробу свого колеги відвідати сесію головний лікар Золотоніської ЦРЛ Сергій Примак.

Прискіпливо перевіряли посвідчення і у кореспондентів нашого видання, робили при цьому письмові відмітки.

Злякалися громадськості

Нещодавно одне із «нагодованих» видань Золотоноші повідомило про те, що відтепер дорожників ПрАТ «Золотоношарембуд» охоронятимуть нарядом поліції, поки ті кластимуть асфальт. Таку відповідь винайшло міське керівництво, щоб спинити активну громадськість спостерігати за діями недолугих дорожників. У мережі з’явилось відео, як ті сипали щебінь прямо в калюжу. Сам пан Флоренко, начальник ЖКГ повідомив на засіданні про такий інцидент: «Була конфліктна ситуація за дороги. Не сподобалось, що в яму залиту водою кладуть щебінь, ну давайте будемо в’їжджати в цю яму і розбивати колеса».  Втім з відео чітко видно, що активісти слідкували за роботою дорожників на відстані, не заважали працювати і тим паче нікого не ображали.

Немає ремонту колектору – немає асфальту

Пан Флоренко також повідомив про те, що нині розробляється проектно-кошторисна документація на ремонт вулиці Обухова, Шевченка і Благовісній, здійснюватимуть ямкові ремонти, бо на капітальні – немає грошей. «По вул. Шевченка ми нічого там зробити не зможемо поки не відремонтуємо колектор. Ми будемо звертатись до усіх можливих органів щоб нам допомогли і держава і область.  Щоб зараз хоч якось утримати дороги ми проводимо ямковий ремонт»,- відзвітував посадовець. Зайве нагадувати золотонісцям, що держава спрямувала на ремонт колектору понад 30 млн. грн., але знову «наступаємо на ті ж граблі» – просимо грошей. А потерпає від цього хто – звісно громада.

«Прихватизувати» бетонні плити ринку, а заодно і переманити підприємців

«Забрати» у Черкаської облспоживспілки земельні ділянки по вулиці Обухова площею 0,2716 га та 0,2085 га і передати їх на баланс КП «Золотоніський міський ринок» Золотоніської міської ради. Таку місію нині переслідує Золотоніська міська влада. І хоч суд визнав законним власником одної із земельних ділянок Черкаську облспоживспілку, то поки тривають судові процеси по іншій ділянці – треба нашвидкуруч передати на баланс хоч бетонні плити цієї ділянки ринку. А вже там далі будемо розбиратися. Так думає і депутатський корпус. Бо на засіданні майже одноголосно депутати підтримали рішення про взяття на баланс управління житлово-комунального господарства плит та передачу їх у власність КП «Золотоніський міський ринок». На секундочку – це 51 бетонна плита шестиметрового розміру, на якій розташовані МАФи ринку. З власних джерел нашому виданню стало відомо, що з метою переманити підприємців (а це близько 400 осіб) міська влада просить їх заключити договір з міським ринком і таким чином анулювати заборгованість підприємців по несплаті оренди. Адже у деяких підприємців заборгованість складає близько 30 тис грн. Зрозуміло, люди бояться за свої борги. А міська влада і тут – не ловила гав. Підтвердив таку ситуацію адміністратор ринку СТ «Центральний ринок Золотоноша» Олег Лисянський, показавши кореспондентам ці бетонні плити. Запротестував проти такого рішення і директор ринку Сергій Мозговий: «Шановні депутати, хочу наголосити що тут говориться про плити, які є у власності Облспоживспілки, міському голові про це відомо, давайте ми не будемо виносити ці рішення, поки міська рада і Черкаська облспоживспілка не розберуться із цим майном». Не послухали.

Безцінний герб

Герб міста за 100 тис грн. Принаймні про таку суму коштів йдеться у мережі «Фейсбук», де активісти оприлюднили «творчість» на розсуд громади. Сама ж міська влада через так зване ЗМІ лише повідомила, що голова Черкаського обласного геральдичного товариства Олег Толкушин презентував містянам великий герб міста. Його розробкою фахівець займався близько тридцяти років. На цьому засіданні сесії мали винести на розгляд депутатів таке «творіння», втім не винесли, бо свідомі золотонісці буквально «закидали» негативними коментарями цей диво-герб.

І хоч «приручити» депутатів і «пригодувати» тамтешні ЗМІ міська влада Золотоноші спромоглася, але свідомим активістам ще «не впало забрало на очі» і вони готові контролювати дії міської влади. А правоохоронці, як бачимо, таки стоять на захисті інтересів громадян і держави, сподіваємося, що зможуть віднайти корупційні складові й примусити відповідати перед законом і головного «керівника параду».

А поки міський голова Золотоноші завершує засідання сесії «на позитивній ноті» й повідомляє містянам про те, що у місто навідається симфонічний оркестр. А там незабаром і Ліга сміху, тож  не сумуйте, люди добрі.

Розповісти друзям
  • 40
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.