«Соснівка» отримала шанс на життя

Новини Черкаси

12049279_847231762012518_6824353179821103601_nЗавдяки екологу,  кандидату в депутати до Черкаської  міськради від Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Людмилі Ткаченко вдалося врятувати від знищення старовинний парк в місті Черкаси.

Місцеві скоробагатьки вирішили забудувати парк «Соснівський» елітними котеджами та «палацами». Небайдужі містяни забили на сполох, коли під ударами сокири почали падати віковічні сосни, а посеред зеленої зони виросли височезні паркани. Вони звернулися по допомогу до відомої в Черкасах екоактивістки Людмили Ткаченко. Разом вони домоглися припинення будівельних робіт. «Соснівка» отримала шанс на життя.

– Проте,– розповідає кандидатка в депутати від Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Людмила Ткаченко, – проблема залишатиметься актуальною, поки об’єкт визначений як територія природо-заповідного фонду. Тому потрібно негайно   надати йому статус парку!  Я  зверталася з цього питання до органів влади: міська рада погодила цей об’єкт, як парк, а область питання недоопрацювала. Через це сьогодні ми парк маємо, але  щоб остаточно узаконити його статус, потрібно відновити межі парку в натурі.

 Щоб цю справу чиновники не відклали у довгий ящик, Людмила Ткаченко звернулася за підтримкою до народних депутатів від Блоку Петра Порошенка Владиславу Голубу і Олегу Петренко. Відразу ж було зроблено відповідний депутатський запит.

 – Мені болить ця проблема, і ми всі маємо допомогти зберегти цей об’єкт від незаконних забудов, – наголосив Олег Петренко.

Вболівають за долю парку і місцеві жителі, які із готовністю підтримали ідею  кандидатки в депутати від « Солідарності» Людмили Ткаченко про повернення парку історичного статусу.

–  Цей парк закладений ще у 1903 році княгинею Балашовою під кінець ХХ століття, –  розповідає відомий черкаський історик Назар Лавріненко. – Загалом композиція парку складається з декількох частин. Центральна частина з наскрізними алеями та радіальною композицією. Друга частина більш пейзажна, знаходиться на високому березі Дніпра, має гірський характер та величні краєвиди та мальовничі узвози. Поєднуються ці дві частини широкою дорогою-алеєю – головною композиційною віссю всієї забудови цього району.

– Маю мрію відновити історичну справедливість,  – ділиться своїми думками пані Людмила. – Адже, колись «Соснівка» була туристичною мекою для європейців. Саме до «Соснівки» прибували потяги за маршрутами: «Соснівка-Париж», «Соснівка-Варшва». Хочу, щоб до «Соснівки», повернулася слава  відомої здравниці. Маю на меті ініціювати створення тут заповідника, щоб раз і назавжди захистити реліктові дерева від вирубки.

На жаль, площа земельних насаджень парку останнім часом  постійно зменшувалася. Наразі загальна площа територій та об’єктів природно-заповідного фонду в районі «Соснівський» становить 135,94 га, а має становити, як мінімум в десятки разів більше. Місцеві мешканці бояться, що скоро не буде де відпочити, а зелена зона просто зникне.

Ще влітку обласною прокуратурою відкрито кримінальне провадження щодо факту самовільного зайняття невідомими особами частини території земельної ділянки парку «Соснівський».

Місцеві жителі сподіваються, що це розслідування зупинить незаконних забудовників, а не затягнеться на роки, поки парк буде знищено. А коли парк буде приведений до ладу та отримає відповідний статус – потрапити під сокиру йому вже не загрожуватиме.

Справа, за яку бореться зараз  кандидат в депутати від блоку Петра Порошенка «Солідарність» Людмила Ткаченко, має  виключну значимість для  майбутнього наших рідних  Черкас.

Джерело: “Черкаський кур’єр” №18 (89), 30 вересня 2015 р.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.