Скільки коштує вбивство людини в Черкасах?

Кримінал Черкаси Новини Черкаси

В грудні 2015 року на пішохідному переході перехрестя вулиці Рози Люксембург та бульвару Шевченка автомобілем Ауді КУ-7, за кермом якого знаходився черкаський бізенсмен Олег Мацибора, був збитий насмерть Дмитро Калашник. Постраждалому було 78 років. Про цю трагедію писали місцеві ЗМІ

DSC03594

Минуло вже більше ніж півроку з тієї страшної дати. Днями родина загиблого отримала листа зі Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Черкаській області, підписаного слідчим цього самого управління старшим лейтенентом М.В. Бойко. В цьому листі сказано, що “Постановою від 16 червня 2016 року криміналне провадження № 12015250000000497 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, по факту дорожньо-транспортної пригоди, яка відбулась по бульв. Шевченка в м. Черкаси від вул. Г. Сталінграду у напрямку вул. Пастерівська, закрито постановою слідчого від 16.06.2016 року на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України”, тобто за відсутністю складу злочину.

А що насправді відбувалося на протязі цих півроку? З самого початку слідство пішло якимось “дивним” чином. Можливо справа в тому, що фігурант ДТП, пан Мацибора, є власником мережі магазинів зброї і за “особливісттю” свого бізнесу тісно пов’язаний з певними посадовими особами “з внутрішніх органів”. Цілком природним для нього є бажання мінімізувати свої “збитки” від скоєного вбивства пішохода, скориставшись “зв’язками”. Чи скористався пан Моцибора своїми зв’язками достеменно не відомо, але, судячи з “результату” – вирогідність надто висока! Наведу декілька фактів “заангажованості” проведеного розслідування (за свідченнями адвоката родини постаждалого): 1. Тест на вміст алкоголю в крові водія (Мацибори) проведено більш ніж за 2 години після ДТП; 2. Слідчі дії по справі проводились без присутності адвоката, більш того, на чисельні запити на участь адвоката – отримували відмови в грубій формі; 3. Слідством було призначено кілька експертиз. Жодна з них не відповідала на питання, що стосувалися б потерпілого – лише про технічний стан автомобіля і його “спроможність” здійснити екстренне гальмування… 4. Винуватцю ДТП так і не була пред’явлена Підозра про злочин; 5. Адвокат сім’ї потерпілого отримав дозвіл на ознайомлення з матеріалами справи лише за тиждень до закриття справи. 6. Пана Мацибору допитували виключно як свідка. Не менш дивним виглядає і те, що свідки ДТП по ходу слідства змінюють свої первинні покази, які вони надавали співробітникам поліції в день трагедії, , – розповідає нашому виданню Микола Калашник.

Чому я кажу про вбивство? За даними розтину від удару у постраждалого Дмитра Калашника були пошкоджені всі внутрішні органи: розрив легень, розрив селезінки, забої та розриви серця, поламані ребра, поламна грудна клітина, крововилив за очеревинний простір, садна та рани на голові. За висновком експерта саме закрита травма грудної клітини, що відноситься до категорії тяжких травм, стала прямою причиною смерті потерпілого.

Особливо хочу зупинитися на дивному “посланні”, яке отримала родина постраждалого. Одного дня кур’єром “Нової пошти” родина отримала пакунок, заявлена вартість якого була 100.000 гривень. Цей пакунок було відкрито в присутності адвоката і двох свідків. В пакеті виявилось … саме 100.000 гривень купюрами різного номіналу. Відправником виявився той самий Олег Мацибора. Що це? Спроба відкупитись, чи спроба “зам’яти” справу по-тихому? Можливо відчуття провини за скоєне “спонукало” до такого вчинку, залишки сумління… Наразі ні адвокат, ані родина Дмитра Калашника досі не знають відповіді на ці питання.

DSC04909 DSC04911

Ні для кого не стане секретом що в органах Національної поліції продовжують працювати перевертні для яких основною місією є – збагачення в будь який спосіб. Такий перевертень в погонах байдужий по дотримання основи закону – яким є мораль. Такі перевертні добре навчилися одного – підставляти бажане під дійсне. Такі «офіцери» працюють по предоплаті і лише на тих хто платить більше.

Завдяки таким «кадрам» в Нац. Поліції люди не вірять органам правопорядку які покликані захищати права громадян.

Такі кадри посилають в суспліство месседж «Позбавити життя людини і не понести за це відповідальність – можливо, якщо у тебе є гроші».

Натомість, громадянське суспільство більше не буде миритися з таким укладом речей. Те що прощали раніше,, більше не простять. Те на що закривали очі і замовчували – тепер буде показано і сказано в голос.

Сподіваюсь, що цей матеріал потрапить до керівництва Нацполіції України і буде проведено перевірку співробітників Слідчого Управління, зокрема сподіваюсь буде отримано пояснення логіки проведення слідчих дій старшим лейтенантом Нацполіції Мирослава Бойко Головного слідчого управління Національної поліції в Черкаській області. Також сподіваюсь на те, що за результатами перевірки будуть прийняті відповідні кадрові та процесуальні “висновки”.

Далі пропоную для ознайомлення текст самої Постанови (зіскановано з оригналу):

-Постанова про закриття _ - 0001 -Постанова про закриття _ - 0002 -Постанова про закриття _ - 0003 -Постанова про закриття _ - 0004 -Постанова про закриття _ - 0005 -Постанова про закриття _ - 0006 -Постанова про закриття _ - 0007 -Постанова про закриття _ - 0008

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.