Скандинави проведуть енергоаудит Черкаських шкіл

Новини Черкаси

Учора у Черкаській міській раді відбувся круглий стіл, на якому вони презентували своє бачення ,як втілити проекти з енергозбереження у закладах освіти Черкас. 

DSCF1597

Проект «Енергоефективність в громадських будівлях м. Черкаси» уже розпочався

Впровадити його стало можливим, як зауважив секретар міської ради Олександр Радуцький, завдяки тим прогресивним процесам, які нині відбуваються в державі:
– Завдяки процесам децентралізації ми маємо можливість збирати певні податки до бюджету міста. Тільки за рахунок  5-відсоткового акцизу ми плануємо зібрати 70 млн гривень. Тож частина коштів у нас є, але допомога від вас нам необхідна, –  підкреслив Олександр Романович.

Представник NEFCO Амунд Бейтнес  зауважив, що Черкаси були вибрані керівництвом цієї міжнародної організації тому, що це місто вже має досвід співпраці з такими поважними  фінансовими інституціями, як Світовий банк та ЄБРР.
– Ми бачимо щиру зацікавленість влади міста у провадженні енергоефективних проектів. Але умовою фінансування від нашої організації є наявність техніко-економічного обґрунтування робіт з енергозбереження. Для цього й була запрошена шведська  фірма «Sweco», – пояснив пан Амунд.

DSCF1595_1
Фірма має великий досвід роботи і бездоганну репутацію: ця компанія посідає перше місце  у Скандинавії й четверте в Європі з впровадження енергоефективних технлогій. Її представники вже побували у кількох школах та дитсадках міста.

– Це наш перший візит до Черкас, але в Україні ми працюємо з 1996 року, тож досвід співпраці маємо, – запевнив присутніх Гуннар Барк, консультант «Sweco». – В Україні нашим партнером є консалтингова фірма «Garde». З нею ми вже реалізували кілька проектів у Павлограді, Краматорську, самому Житомирі та деяких інших українських містах.
– Наше місто теж останні роки активно працює у напрямку енергозбереження. Реальним доказом цього є роботи, які проводяться або вже проведені у різних комунальних закладах міста, – зауважив Станіслав Овчаренко, заступник міського голови та депутат Черкаської  обласної ради. – Шлях на енергоефективність обрано громадою міста, тож ми не маємо права з нього звернути.
За словами представників NEFCO та «Sweco», їм сподобався конструктив і позитивна спрямованість з боку влади міста, тож вони готові ділитися своїм досвідом і знаннями. А головне – буде тепло і комфортно черкаським дітлахам, а значить, стандарти якості життя в Черкасах зростуть.

Довідково:

З 2014 року місто Черкаси активно співпрацює з Нордік Інвайронмент Файненс Корпорейшн (НЕФКО) – це міжнародна північна екологічна фінансова корпорація, заснована в 1990 році п’ятьма країнами. Діяльність корпорації орієнтована на економічно виправдані проекти, що забезпечують регіональний природоохоронний ефект. В грудні 2014 року було досягнуто домовленостей з цією корпорацією про відбір двох шкіл міста Черкаси для  комплексної термомодернізації. Для проведення відбору НЕФКО залучило незалежного експерта – компанію Grontmij AB, за власний кошт.

На основі отриманих висновків компанії Grontmij AB, НЕФКО відібрало для фінансування Гімназію №9 (влаштування індивідуального теплового пункту, заміна вікон та дверей, термоізоляція стін, заміна ламп), ЗОШ №21 (влаштування індивідуального теплового пункту, заміна вікон та дверей, термоізоляція стін, заміна ламп, організація вентиляції на кухні), а також включили в проект повну заміну вікон в ЗОШ №26.

В рамках реалізації проекту НЕФКО провело запит пропозицій від провідних світових компаній щодо надання консультаційних послуг для проекту «Енергоефективність громадських будівель бюджетних закладів. Техніко-економічне обґрунтування».

За результатми розгляду технічних та фінансових  пропозицій, головним консультантом по  проекту було визначено  Sweco International AB у співпраці з консультаційною компанією GARDE.

Загальна інформація про компанії

Sweco є провідною компанією північного регіону, яка надає консультаційні послуги у сферах інжинірингу, екологічних технологій та архітектури. В енергетичному секторі персонал компанії Sweco має глибокі знання з техніки, економіки та фінансів, а також у менеджменті та інформаційних технологіях. Наші 9 000 консультантів розробляють індивідуальні рішення високої якості для приватного та державного секторів по всьому світу. Століття міжнародного консалтингу Sweco є незалежним акціонерним товариством, яке зареєстровано зареєстровано на фондовій біржі Стокгольму. Sweco International є маркетинговим, контрактним та координуючим агентом для міжнародних проектів, які виконуються групою компаній Sweco, яка володіє на правах повної власності компаніями з архітектури та інженерного консалтингу з широким спектром експертизи.

Sweco International була створена у 1961 році для представлення на міжнародному ринку спільних послуг 10 компаній Sweco. Sweco має офіси в 11 країнах: Швеція, Норвегія, Данія, Росія, Фінляндія, Болгарія, Естонія, Польща, Словаччина, Литва, та Чехія. Наразі група компаній виконує проекти у близько 80 країнах по всьому світу. Всі компанії Sweco мають високу компетентність та тривалий досвід у своїх різноманітних галузях. Декілька компаній Групи були створені більше ніж 100 років тому і з тих пір є рухомою силою технологічного розвитку у їх ключових сферах діяльності.
Місцевий суб-консультант GARDE

Консультаційна компанія Garde була заснована у 1994 році та є членом Асоціації інженерів з сталих технологій у галузі енергетики України (АІСЕТУ) – національна добровільна організація, до якої входять 24 компанії з 1230 експертами з 16 регіонів України. Цього року АІСЕТУ вирішили, що Garde будуватиме профіль консалтингової компанії для міжнародних проектів в Україні, і для цього Garde залучатиме членів Асоціації як незалежних консультантів на договірній основі. Це дозволить використання великих ресурсів знання АІСЕТУ і забезпечення конкурентних переваг для міжнародних фінансистів і консультантів.

За публікацією сайту Черкаської міської ради

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.