Скандальне повернення в Черкаському державному технологічному університеті

Новини Черкаси Новини Черкаської області Освіта Черкаси

Нещодавно в місцевих інтернет виданнях з’явилася інформація, що екс-ректора Черкаського державного технологічного університету Тамару Качалу суд поновив на посаді. Позивну заяву колишня очільниця Черкаського державного технологічного університету подала до суду ще у лютому.  28 липня, суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси О.В. Клочко позов задовольнив.

_im141Нагадаємо, що Тамару Качалу звільнили влітку минулого року. За словами колишньої ректорки, звільнення було незаконним. Адже контракт розірвали, коли вона перебувала на лікарняному.

Рішення суду викликало хвилю обурення в соціальних мережах та в самому навчальному закладі серед студентів та персоналом, мовляв, що суд повинен взагалі її притягнути до кримінальної відповідальності за дерибан коштів, який вона влаштувала під час свого керування (Займала посаду ректора з травня 2014 року по червень 2015 р. У червні 2015 Міністерство освіти достроково розірвало з нею контракт, її звинуватили у зловживаннях.).

Під час правління Тамари Качали Фінінспектори Черкащини виявили втрат на 1,8 млн грн у Черкаському державному технологічному університеті.

Зокрема, навчальний заклад недоотримав власних надходжень на суму 324 тис. грн. Із них 286 тис. грн – це прострочена дебіторська заборгованість за надані освітні послуги.

Окрім того, посадові особи університету витратили 778 тис. грн із загального фонду на покриття витрат спеціального фонду та не за цільовим призначенням використали 620 тис. грн.

До теми: Вибори в ЧДТУ назначено на 18 жовтня

Також у закладі освіти придбали авто представницького класу для службових поїздок ректора замість спеціального автомобіля для використання в навчальному процесі, незаконно виплачували премії, відпускні та матеріальну допомогу.

За результатами ревізії до університету застосовано фінансові санкції у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами, 4 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, 14 – до адміністративної.

Настрій людей, які мають пряме відношення до навчального закладу, відносно до Тамари Качали побачили 24 травня 2016 р., коли у виші проводилися вибори на посаду ректора Черкаського державного технологічного університету. Тоді Тамара Качала зайняла лише 5-те місце з 7 кандидатів.

МОН оскаржуватиме поновлення Тамари Качали на посаді ректора ЧДТУ

За інформацією в.о. ректора ЧДТУ Олега Григора, Міністерство освіти і науки України та Черкаський державний технологічний університет подали апеляційні скарги до Апеляційного суду Черкаської області на оскарження рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси щодо поновлення на посаді ректора ЧДТУ Тамари Качали. Про це інформують у Черкаському прес-клубі.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.