Швидку допомогу почали викликати втричі частіше

Медицина Черкаси Новини Черкаси

У останній тиждень швидку допомогу почали викликати втричі частіше

Про це на оперативнаій нараді Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації з керівниками лікувальних закладів повідомив заступник директора Центру екстреної медичної допомоги Олександр Кізян. Так, з 16 по 20 січня швидкої допомоги медиків черкащани потребували 5 640 разів.

dsc_0586

У Черкасах карета швидкої виїздила на виклики 2 957 разів (торік – 2 008 разів), із них 795 випадків, пов’язані з ГРВІ. Відсоток зростання викликів сягнув 27%, по області – 32%.

– Дуже часто люди викликають швидку медичну допомогу в тих випадках, коли міг справитися дільничний терапевт, – наголосив Олександр Кізян. – Тому звертаємося з проханням посилити роботу первинної ланки. Адже почасти у нас не вистачає автомобілів для надання екстреної медичної допомоги, бо люди викликають швидку при підвищеній температурі.

Засідання провели за участю головних позаштатних спеціалістів: інфекціоніста, пульмонолога, акушер-гінеколога, дитячого інфекціоніста та анестезіолога. Вони нагадали та пояснили присутнім схеми лікування грипу для різних категорій пацієнтів, зокрема, вагітних. А також наголосили на особливостях застосування противірусної терапії. Так, обласний інфекціоніст Світлана Волгіна радила найперше ретельно підходити до збору анамнезу, тобто встановлення діагнозу.

Крім того, на засіданні обговорили питання посилення заходів щодо попередження захворювань на грип та гострі респіраторні інфекції.

Начальник управління надання медичної допомоги дорослому населенню Лариса Кошова повідомила, що на область уже розподілено 50 пачок препарату “Таміфлю”, який використовують для лікування вірусу грипу       А (Н1N1). Найближчим часом область сподівається на постачання гумангітарної допомоги цих ліків із Прибалтики.

Розповісти друзям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.